přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Čeští zemědělci se prezentovali na Mezinárodním zemědělském veletrhu v Novém Sadě

23.5.2018

Česká republika se představila na 85. mezinárodním zemědělském veletrhu v Novém Sadě, který proběhl ve dnech 15. - 21. května 2018. Na stánku Ministerstva zemědělství ČR se prezentovalo třináct českých společností.

Mezinárodní zemědělský veletrh v Novim Sadu je nejstarším a nejvýznamnějším veletrhem svého druhu v regionu Západního Balkánu. V letošním roce se konal již 85. ročník veletrhu a účastnilo se ho více než 1500 vystavovatelů z 60 zemí. V r. 2017 si vstupenku na veletrh zakoupilo více jak 114 tisíc návštěvníků. Partnerskou zemí letošního ročníku veletrhu byla Francie.

Česká republika se na veletrhu prezentovala stejně jako v loňském roce formou Národní expozice. V letošním roce se v rámci expozice o celkové velikosti 176 m2 účastnilo celkem 13 českých firem. Firmám byl po celou dobu k dispozici agrární diplomat zastupitelského úřadu v Bělehradě, který v rámci přípravy veletrhu dokázal zajistit řadu cenných setkání s potenciálními partnery ze Srbska a celého Balkánu. Expozici ČR krátce navštívil srbský ministr zemědělství Branislav Nedimovič a v průběhu veletrhu se s vystavovateli setkal i Chargé d’affaires (a.i.) Velvyslanectví ČR v Bělehradě Pavel Kobližka.

Součástí stánku České republiky byl informační pult MZe ČR, kde byly poskytovány informace pro odbornou i laickou veřejnost. Na stánku byla k dispozici i řada publikací v tištěné podobě a byly zde poskytovány všeobecné informace o ČR, včetně nabídky turistických materiálů.

Podle pozitivních ohlasů zúčastněných firmy věříme, že veletrh byl pro účastníky přínosem a úspěšnou prezentaci českých společností se podaří v příštím roce zopakovat.

1


2


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem