přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Čeští zemědělci a potravináři se již tradičně představili na Mezinárodním zemědělském veletrhu v Novém Sadu

23.5.2019

Na základě zájmu českých firem z oblasti zemědělství a potravinářského průmyslu realizovalo MZe ČR již potřetí oficiální účast České republiky na Mezinárodním zemědělském veletrhu v Novém Sadě.

V letošním roce probíhal veletrh ve dnech 11. - 17. května a na české expozici se na 176 čtverečních metrech představilo celkem 11 českých vystavovatelů. České firmy přijel do Nového Sadu přímo podpořit i ministr zemědělství ČR pan Miroslav Toman, který na českém stánku přivítal i srbského ministra zemědělství pana Branislavem Nedimoviće. 

Kromě řady potenciálních obchodních partnerů, či přímých zákazníků navštívili během sedmi dnů trvání veletrhu českou expozici také velvyslanec ČR v Srbsku pan Tomáš Kuchta a státní tajemník Ministerstva zemědělství Srbska Velimir Stanojević. Zázemí českého stánku využili i čeští podnikatelé, účastníci podnikatelské mise, kteří na cestě do Srbska doprovázeli ministra zemědělství ČR.

Letošní, již 86. ročník tohoto veletrhu potvrdil, že se jedná o nejsilnější akci v oblasti zemědělství a potravinářství v regionu, o čem svědčí jednání, která představitelé přítomných firem vedli nejen s potenciálními odběrateli ze Srbska, ale i ze Slovinska, Chorvatska či Albánie.

Nezanedbatelný je i přínos oficiální české účasti na propagaci a budování image ČR v regionu. Ta je posilována jak působením přímo na návštěvníky veletrhu, tak i vlivem na širší veřejnost díky reportážím na státní televizi RTV a v elektronických médiích.

1


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem