přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Čeští exportéři z agrárně – potravinářského sektoru se úspěšně prezentovali na odborné výstavě v Ománu

17.5.2018

Druhého ročníku specializované výstavy v oboru zemědělství a potravinářství se v Muscatu účastnili na národním stánku České republiky zástupci čtyř českých výrobců, aby představili své produkty a služby pro dynamicky se rozvíjející trh v Sultanátu Omán. Podle jejich vyjádření v závěru třídenní akce, kterou ZÚ Rijád zorganizoval jako projekt ekonomické diplomacie (PROPED), proběhla řada slibných jednání ve smyslu budoucích obchodních případů.

Záměr zrealizovat PROPED vyplynul z předchozí akviziční aktivity ZÚ Rijád a analýzy trhu, ke které přispěla opakovaná setkání s představiteli MoAF již od konce roku 2016, zvláště pak v souvislosti s projektem transformace respektive diversifikace ománské ekonomiky (Tanfeedh) a následného vytipování perspektivních oborů.

Výstava se konala v moderním areálu Oman Convention and  Exhibition Centre (OCEC) od 7. do 9. května a pořádala ji agentura Al Nimr International Exhibiton Organizers pod patronací ománského ministerstva zemědělství a rybolovu (MoAF). Celkem vystavovalo přes 150 místních a zahraničních společností. Byly mezi nimi firmy z Iránu, Číny, Jihoafrické republiky, Belgie, Kanady, Itálie, Dánska, Německa, Kataru, Slovinska, Nizozemí, Turecka a Spojených arabských emirátů.

Výstavu oficiálně zahájil ministr MoAF, Dr. Fuad bin Jaafar Al Sagwani a český národní stánek byl jedním z několika málo, které ministr navštívil. Zemědělský diplomat mohl ve stručnosti představit vystavovatele z firem VVS Verměřovice (výroba krmných doplňků a faremní poradenství), Bauer Technic (technologie živočišné výroby, zvláště pro chov skotu a drůbeže), Mašek-Viking (dávkovací a balící technika) a společnost Steiner- Kovařík (výrobce prvotřídní čokolády).

K návštěvám důležitých místních subjektů na stánku bezesporu přispěla předchozí analýza dostupných informačních zdrojů a jejich oslovení formou e-mailingu před vlastním konáním výstavy, doplněná rovněž telemarketingem. Velmi užitečné bylo i setkání na MoAF těsně před konáním výstavy, které zorganizoval na základě diplomatické nóty ředitel oddělení mezinárodní spolupráce MoAF Habib Abdullah Al Hasni. Setkání se účastnilo několik ředitelů oddělení pod vedením Suleimana Mohammeda Abdullaha Al-Salmi/ho, DG of Marketing  & Investment for Agriculture & Livestock. Byly získány informace o připravovaných projektech v zemědělství v Sultanátu Omán a přímé kontakty na klíčové osoby ze státního i soukromého sektoru v nich zapojených. Cenné bylo, že řada z nich navštívila stánek ČR a vedli jednání přímo s českými vystavovateli. Někteří z vystavovatelů po ukončení výstavy dokonce prodloužili pobyt o návštěvy vybraných provozních a obchodních objektů ománských firem k pozdějšímu vypracování relevantních obchodních nabídek.

 

1 2 3 4 5 6

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem