přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Cesta paní náměstkyně Jaroslavy Beneš Špalkové s podnikatelskou misí do Ruské federace

1.12.2015

Náměstkyně ministra zemědělství pro řízení Sekce zahraničních vztahů paní Jaroslava Beneš Špalková v uplynulém týdnu vykonala návštěvu Ruské federace, kde vedla intenzivní jednání o možnostech obchodní spolupráce s Ruskou federací. Jednání proběhla jak se zástupci vlády Ruské federace a zástupci nejvyššího dozorového orgánu Rosselchoznadzoru v Moskvě, tak s představiteli Krasnodarského regionu, Kubáňské agrární univerzity a podnikateli.

V průběhu těchto jednání byly diskutovány možnosti posílení vzájemného agrárního obchodu a obecně možnosti rozšíření spolupráce v zemědělském sektoru. V této souvislosti došly obě strany ke vzájemné shodě o potřebě uspořádat po více než 3 letech opět zasedání Pracovní skupiny pro zemědělství a potravinářský průmysl při Mezivládní komisi mezi ČR a RF. Termín zasedání byl předběžně stanoven na první pololetí roku 2016 v České republice. V rámci jednotlivých byla představena nová zemědělská diplomatka paní Nikola Hrušková, která bude od začátku roku působit na zastupitelském úřadu v Moskvě. Během všech jednání bylo zdůrazněno, že bez ohledu na to, v jak komplikované situaci se aktuálně nacházíme, existuje na obou stranách zájem a vůle k dalšímu prohlubování vzájemné spolupráce v agrární oblasti a obchodní výměny.

Paní náměstkyně s delegací a podnikatelskou misí navštívila v Krasnodaru mimo jiné veletrh Jugagro, který se letos poprvé uskutečnil v nových prostorách výstavního centra Expograd Jug a prezentovaly se zde nejen ruské, ale především zahraniční společnosti zabývající se zemědělskými a potravinářskými technologiemi. Mezi vystavovateli byly i české firmy Farmet a SMS CZ, které už na ruském trhu působí.

V rámci business fóra českých podnikatelů se svými ruskými protějšky, které organizovala Komora pro hospodářské styky se zeměmi SNS spolu se svým krasnodarským partnerem, byly prověřovány možnosti spolupráce v privátní sféře, které budou nadále rozvíjeny. Na business fóru byly zastoupeny české firmy, které se účastnily podnikatelské mise -  Agro Boskovštejn, Krodes, Agra Group, ČEB, EGAP.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem