přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Cesta pana náměstka Pavla VESELÉHO na Kubu u příležitosti veletrhu FIHAV 2018

9.11.2018

Cesta delegace vedené náměstkem ministra zemědělství Pavlem Veselým proběhla ve dnech 28. října - 2. listopadu 2018 a její součástí bylo slavnostní zahájení veletrhu FIHAV, inaugurace expozice Ministerstva zemědělství ČR, jednání se zástupci Ministerstva potravinářské výroby, Ministerstva zemědělství a Ministerstva zahraničního obchodu, setkání se zástupci Kubánské obchodní komory a návštěva cukrovaru.

Separátně proběhla jednání MPO a finančních institucí s kubánskými bankami a jednání na úrovni veterinárních expertů vedené SVS.

Veletrh FIHAV se koná od roku 1983 v listopadu v Havaně a je tradičně nejvýznamnějším veletrhem v regionu. Jedná se o všeobecný veletrh, jehož 36. ročník proběhl na 25 tis. m2 výstavní plochy (25 pavilonů) za účasti vystavovatelů z 60 zemí. Hlavní předností veletrhu je možnost přímého kontaktu s osobami rozhodujícími o obchodní spolupráci a s podniky zahraničního obchodu Kuby. Zahraniční obchod stále na Kubě probíhá k rámci podniků zahraničního obchodu. Důležitým hráčem je také Kubánská obchodní komora.

Na oficiálním stánku MZe vystavovaly společnosti Hamé, s.r.o., Simplex CZ, s.r.o., DAGROS, s.r.o., Milkpol spol.s.r.o., NATE - nápojová technika, a.s., ARTOS CZ, s.r.o., Mauting, s.r.o., ZETOR TRACTORS, a.s., Czech Royal Beer. Delegace MZe mimo diskuze a podpory vystavujících podnikatelů absolvovala také řadu jednání s kubánskými partnery.

1


2


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem