přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Cesta ministra Jurečky s podnikatelskou delegací do Turecka

1.3.2017

Ve dnech 30. ledna až 1. února 2017 navštívil ministr zemědělství pan Marian Jurečka Ankaru a Istanbul v Turecké republice za doprovodu podnikatelů.

Během návštěvy zahájil pan ministr dvě podnikatelská fóra, v Ankaře a v Istanbulu. Podnikatelskou delegaci tvořilo 23 představitelů ze 17-ti společností. Po úvodních prezentacích následovala B2B jednání, při kterých navazovaly kontakt konkrétní firmy.

Dále se pan ministr v rámci programu setkal se svým tureckým protějškem panem Farukem Çelikem, kde se oba ujistili o zájmu na prohlubování vzájemného obchodu a spolupráce. Dále se shodli na závažnosti aktuálního problému s uprchlíky a na nutnosti jeho urychleného vyřešení.

V Ankaře se pan ministr setkal se zástupci think thanku TEPAV a navštívil centrum pro informace v zemědělství TARSEY. V Istanbulu využil příležitosti setkat se s otcem Andresem Calleja Ruizem a s biskupem panem Rubénem Tierrablancou Gonzálesem a prohlídnout si školu pro syrské a irácké děti uprchlíků.

V rámci oficiální návštěvy proběhlo 5. zasedání Řídícího výboru pro zemědělství mezi ČR a TR, které za českou stranu vedl náměstek pro řízení sekce zemědělských komodit, zahraničních vztahů a ekologického zemědělství pan Jiří Šír. Strany jednaly o vzájemné spolupráci v jednotlivých oblastech agrárního sektoru, na řadu přišly i záležitosti týkající se dovozu živého skotu do Turecka. Jednání se kromě zástupců z Ministerstva zemědělství zúčastnil rovněž ředitel Státní veterinární správy pan Zbyněk Semerád, ředitel Českomoravské společnosti chovatelů pan Josef Kučera a obchodní rada zastupitelského úřadu ČR v Ankaře pan Erik Siegl. Slavnostní podpis protokolu z jednání proběhl za účasti obou ministrů a novinářů jako součást tiskové konference.

Na přípravě této mise se podílel zastupitelský úřad v Ankaře a generální konzulát v Istanbulu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, podnikatelskou část zajistila Hospodářská komora ČR.

Turecko
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem