přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

České suroviny a technologie do pivovarů v USA a Kanadě

28.11.2019

V týdnu 14. – 18. října se uskutečnila incomingová mise vlastníků a vrchních sládků z amerických a kanadských řemeslných (tzv. craft) pivovarů a obchodníků se surovinami do České republiky. Cílem této v pořadí již druhé mise, realizované formou projektu ekonomické diplomacie, bylo partnerům ze Severní Ameriky představit technologie, suroviny (chmel a slad) a know-how, které mohou naše společnosti nabídnout vzhledem k tradici vaření piva v ČR a nesporné kvalitě výsledného produktu.

Letošní ročník navázal na úspěšnou akci uskutečněnou v listopadu 2018 a do ČR přilákal např. sládky z prominentních pivovarů Dogfish Head nebo Amsterdam Brewing.

V rámci programu došlo k setkání s představiteli českých společností vyvážející suroviny nezbytné pro vaření piva (chmel, slad, kvasnice), ale i nabízející technologie a nezbytné know-how.

Týdenní návštěvu, které se zúčastnilo 17 severoamerických podnikatelů, zorganizoval zemědělský diplomat P. Ježek z Velvyslanectví ČR ve Washingtonu v úzké spolupráci s D. Müllerem z Generálního konzulátu v Torontu a J. Jelínkem ze Zahraniční kanceláře CzechTrade v Calgary.

Krátce po ukončení akce ohlásily některé české firmy nové objednávky chmele, sladu i technologického vybavení.

Na tuto akci bude navazovat matchmakingové fórum pro společnosti z ČR, které Velvyslanectví ČR ve Washingtonu bude organizovat na okraj Craft Brewers Conference v San Antoniu, Texas v druhé polovině dubna 2020.

Zpracoval: P. Ježek, zemědělský diplomat velvyslanectví ČR ve Washingtonu, D. C.

1


2


3


4


5


 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem