přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

České potravinářské firmy se prezentovaly na veletrhu Food Fair 2017 v Černé Hoře

27.4.2017

Ve dnech 20. – 23. dubna proběhl na výstavišti v Budvě (Černá Hora) již 43-tý ročník potravinářského veletrhu Food Fair. Ministerstvo zemědělství ČR ve spolupráci se ZÚ Bělehrad a zahraničním zastoupením agentury CzechTrade připravilo v rámci veletrhu projekt ekonomické diplomacie zaměřený na podporu exportu české potravinářské produkce a zemědělské technologie.

Projekt byl realizován formou prezentačního stánku, na kterém se představilo celkem sedm českých firem. Své zástupce zde měly firmy Laktos a.s., EMCO s.r.o., Češki Sladoled d.o.o. (Frujo a.s.), Propelety s.r.o. a Vizard s.r.o., katalogově a svými produkty se pak účastnily také Budějovický Budvar n.p. a Vinařství Velké Bílovice s.r.o..Černohorský trh je pro české potravináře zajímavý zejména vzhledem k rostoucímu počtu turistů a trvale žijících cizinců. Většina jich do země přijíždí z Ruské federace a zemí EU.

Atraktivitě stánku i neformálnímu navazování obchodních kontaktů přispěla nejen ochutnávka českých potravin a nápojů, která proběhla první den veletrhu, ale i přítomnost společnosti Češki sladoled (dovozce a distributor výrobků firmy Frujo a.s.), která na stánku kromě směsí na výrobu zmrzliny vystavovala také český zmrzlinový stroj Polaren a během dne prováděla bezplatné degustace zmrzliny.

Na stánku proběhlo také slavnostní podepsání Protokolu ze čtvrtého zasedání Smíšeného výboru pro hospodářskou a průmyslovou spolupráci ČR – Černá Hora, které v Budvě probíhalo ve dnech 19. - 20. dubna 2017. Čeští vystavovatelé měli možnost se při této příležitosti setkat s velvyslankyní ČR v Srbsku a Černé Hoře paní Ivanou Hlavsovou, náměstkem ministra průmyslu a obchodu panem Vladimírem Bärtlem, vedoucím ZÚ Podgorice panem Petrem Šmejkalem a vedoucím Zahraniční kanceláře CzechTrade v Podgorici panem Izudinem Gušmirovićem.

2


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem