přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

České pivo se představilo v Srbsku na festivalu Food Planet 2019

2.10.2019

Dne 23. září se v Novém Sadu v rámci kulinářského a turistického festivalu FOOD PLANET 2019 konal Národní den ČR a SR, na kterém se mimo jiné představily i české pivní značky.

Česká republika se na festivalu prezentovala společným stánkem se Slovenskou republikou. Akci, která se konala na Náměstí svobody v historickém centru města, oficiálně zahájil český velvyslanec Tomáš Kuchta.

Jedním z hlavních bodů prezentace ČR, který do centra města přilákal několik stovek zájemců, byla degustace českého piva. K ochutnání byla točená piva čtyř tradičních českých značek, která byla podávána ve speciálních trvanlivých kelímcích. Pro návštěvníky byla připravena i propagační brožura v srbském jazyce informující o tradici a jedinečnosti výroby českého piva.

Součástí akce bylo rovněž kulturní vystoupení tanečního a pěveckého souboru z Bele Crkve, kde žije početná česká komunita.

4


2


0


 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem