přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

České firmy se představily na veletrhu FOODEX JAPAN 2018

13.3.2018

České firmy se již pátým rokem prezentovaly na jednom z nejvýznamnějších potravinářských veletrhů v Asii – FOODEX JAPAN.

Na výstavišti Makuhari Messe v Tokiu se ve dnech 6. - 9. března 2018 konal již 43. ročník potravinářského veletrhu FOODEX JAPAN, který je jedním z nejvýznamnějších světových potravinářských veletrhů. Již popáté se tohoto veletrhu zúčastnila také expozice České republiky, v jejímž rámci letos na stánku o velikosti 150 čtverečních metrů své produkty představilo 12 českých potravinářských firem.

Veletrhu FOODEX Japan 2018 se celkem zúčastnilo 3.350 vystavovatelů z více než 80 zemí světa, kteří na ploše přesahující 30.000 m2 prezentovali vesměs odborné veřejnosti (veletrh není sice přímo uzavřen široké veřejnosti, ale relativně vysoký vstupní poplatek tuto roli úspěšně nahrazuje) své produkty z oboru potravin, nápojů a souvisejících služeb. Branami veletrhu prošlo podle sdělení pořadatelů za čtyři dny celkem 82.434 návštěvníků.

Český pavilon na veletrhu FOODEX Japan 2018 byl zorganizován formou oficiální účasti Ministerstva zemědělství ČR, české vystavovatele přijel na český stánek navštívit a podpořit Jindřich Fialka, ředitel odboru potravinářského. V rámci národní expozice ČR se kromě Ministerstva zemědělství prezentovaly potravinářské společnosti: BlueTouch s.r.o., Carla s.r.o., EMCO s.r.o., Hamé s.r.o., PMS Přerov a.s., Poštolkatým a.s., Ravy CZ a.s., Royal Czech Beer CZ s.r.o., Simandl s.r.o., Vinařství Lacina, Vinařství Ludwig a Wine of Czech/Národní vinařské centrum o.p.s.  Český stánek dne 6. 3. slavnostně otevřel velvyslanec ČR v Japonsku Tomáš Dub, který se poté za ČR zúčastnil slavnostního zahajovacího ceremoniálu veletrhu.

České firmy oceňují na účasti na veletrhu FOODEX zejména možnost osobního kontaktu s japonskými importéry, nákupčími, provozovateli potravinářských prodejen, provozů a restaurací. Úspěch na velmi konkurenčním japonském trhu je navíc výbornou referencí pro další expanzi v rámci regionu východní a jihovýchodní Asie, což potvrzuje hojná účast nákupčích a importérů z okolních zemí jako je Korejská republika, Tchaj-wan, Filipíny nebo Vietnam.

 

1

 

2
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem