přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

České firmy na veletrhu AGROEXPO 2020 v tureckém Izmiru

11.2.2020

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s generálním konzulátem v Istanbulu podpořilo v rámci svých proexportních aktivit účast českých firem na 15. ročníku mezinárodního veletrhu zemědělství a chovu dobytka AGROEXPO 2020 v tureckém Izmiru (6. - 9. února 2020). Jedná se největší akci svého druhu v Turecku a okolních zemích.

Veletrhu se aktivně zúčastnily 4 české firmy a jedna firma katalogově. Své služby jim nabídlo regionální zastoupení agentury CzechTrade.

Na veletrhu o rozloze 110 000 m2 se prezentovalo 950 vystavovatelů a přišlo se podívat 360 000 návštěvníků ze 75 zemí světa.

Vystavovaly se zde rozmanité technologie pro rostlinnou i živočišnou výrobu, zpracovatelské technologie, přípravky pro výživu jak rostlin, tak hospodářských zvířat, ekologické zemědělství, skleníky a zavlažovací systémy. Své stánky zde měly odborné instituce – zainteresované asociace, komory, výzkumné ústavy, poradenství, apod. Na výstavě živých zvířat bylo možné vidět plemenné býky a chovné ovce.

Ministerstvo zemědělství zvažuje podpořit české firmy na tomto veletrhu i v příštím roce.

Bližší informace k veletrhu na webu: https://en.agroexpo.com.tr/

 

1


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem