přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

České firmy dominovaly veletrhu Agrokomplex v ruském Baškortostánu

21.3.2018

V hlavním městě ruského Baškortostánu se na zemědělsko-průmyslovém veletrhu Agrokomplex Ufa prezentovalo celkem 8 českých firem na společném českém stánku. Českou účast podpořil náměstek ministra zemědělství ČR Jiří Šír. Česká republika se stala historicky prvním oficiálním zahraničním partnerem za 28 letou historii veletrhu. Díky tomu česká účast vzbuzovala velkou pozornost a stánek navštívil mj. i prezident (hlava) republiky Baškortostán.

Ve dnech 13. – 16. března 2018 se konala jedna z nejvýznamnějších agrárních událostí Povolžského federálního okruhu Ruské federace. Ministerstvo zemědělství ČR prostřednictvím projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) finančně podpořilo a organizačně zajistilo účast firem na společném českém stánku, který realizovala zemědělská diplomatka N. Hrušková ve spolupráci s ředitelem kanceláře CzechTrade Moskva J. Mašatou. Na stánku se prezentovaly firmy Brunnthaller, CBS-Czech Breeding Services, Dvořák-engineering, Farmet, Farmtec, Kovobel, NTG Agri a VVS Verměřovice.

Náměstek ministra zemědělství Jiří Šír se zúčastnil oficiálního zahájení a společně se zemědělskou diplomatkou vystoupili na plenárním zasedání výstavy. Zároveň uskutečnil dvoustranná jednání s prezidentem (hlavou), premiérem i ministrem zemědělství Baškortostánu.

Program akce zahrnoval řadu doprovodných odborných konferencí a kulatých stolů, na kterých vystoupili představitelé některých českých firem. Prostřednictvím partnerského ministerstva zemědělství Baškortostánu byli pro české firmy pozváni baškortostánští partneři na B2B jednání.

České firmy potvrdily správnost výběru teritoria a kvitovaly aktivní zájem místních partnerů. Akce jim přinesla řadu zajímavých kontaktů a podnětů pro budoucí spolupráci. Někteří představitelé českých firem se svěřili, že předjednali konkrétní projekty a uvedli, že existuje reálná šance získat zakázky v hodnotě miliónů korun.  

Ing. Nikola Hrušková, zemědělská diplomatka, zastupitelský úřad v Moskvě

 

4 3 2 1

 

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem