přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Česká účast na Mezinárodním zemědělském veletrhu v Novém Sadě

23.5.2018

Po loňské úspěšné premiéře národního stánku České republiky se na základě zájmu českých zemědělců a potravinářů potvrzeného i anketou Ministerstvo zemědělství České republiky rozhodlo zúčastnit i letošního 85. zemědělského veletrhu v Novém Sadě.

Na 170 m2 národního stánku se prezentovalo celkem 13 českých firem. Jednalo se jak o výrobce, kteří zde byli přítomni v loňském roce a rozhodli se opětovnou účastí marketingově podpořit stávající obchodní partnery či zaujmout další potenciální cílové zákazníky, tak i o nováčky, kteří teprve na trh Srbska vstupují.

Díky značnému počtu návštěvníků i z dalších zemí regionu zde řada firem našla potenciální obchodními partnery či zákazníky nejen ze Srbska, ale i z Bosny a Hercegoviny, Makedonie či Kosova.

Reprezentativní český stánek budil pozornost u řady novinářů. Ředitel expozice Dr. Emerich Vacek a zemědělský diplomat Pavel Svoboda poskytli rozhovor i pro státní RTV, která o veletrhu obšírně informovala v hlavní zpravodajské relaci.

Českou expozici navštívil ministr zemědělství Srbska Branislav Nedimovič, Chargé d’affaires (a.i.) Velvyslanectví ČR v Bělehradě Pavel Kobližka a vedoucí obchodně ekonomického úseku ambasády Jiří Král.

Vzhledem k pozitivním ohlasům věříme, že přítomnost na novosadském zemědělském veletrhu byla i v letošním roce pro naše vystavovatele přínosná a účast českých zemědělců a potravinářů na tomto veletrhu se stane tradicí.

Pavel Svoboda, Zastupitelský úřad Bělehrad

1
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem