přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Během druhého ročníku pivního festivalu se v listopadu v Moskvě prezentovalo 13 značek českých piv

6.12.2019

Od 18. do 26. listopadu 2019 se ve 13 restauracích a barech v Moskvě konal marketingový projekt, festival českého piva „Pěnivé Česko“. Akci zorganizoval Zastupitelský úřad ČR v Ruské federaci (zemědělská diplomatka) ve spolupráci s ruskou agenturou Amaracom a financována byla Ministerstvem zemědělství České republiky. Festival měl za cíl prezentovat Českou republiku a hlavně tradici vaření českého piva: konkrétně bylo v rámci akce představeno celkem 13 značek českých, především menších a středních pivovarů.

Ve druhé polovině listopadu 2019 proběhl již druhý ročník festivalu českého piva „Pěnivé Česko“, během kterého se ruským zákazníkům představilo ve 13 restauracích a barech celkem 13 značek českých piv. V letošním roce byl prostor věnován především středním a menším pivovarům a mezi nabízenými pivy a pivovary byly Pardubický Porter, Černovar, Ferdinand, Primátor, Bakalář, Pražačka, Gambrinus, Budějovický Budvar, Litovel, Novopacké pivo, Antoš, Falkenštejn a Kynšperský pivovar.

Návštěvníci restaurací měli během festivalového týdne možnost seznámit se zajímavostmi o České republice, tradicí vaření piva v Čechách a účastnit se soutěží o věcné ceny. Dne 26. listopadu proběhl slavnostní závěrečný večer, na kterém vystoupili náměstek ministra zemědělství ČR Jiří Šír a zemědělská diplomatka Nikola Hrušková. Během závěrečného večera zároveň proběhlo slosování a hlavní výherce získal poukázku na pobyt v Prague Beer Spa od sponzora, cestovní agentury Prague MICE.

Rusko představuje nejdůležitějšího obchodního partnera ČR v oblasti zemědělství a potravinářství za hranicemi EU a pivo patří mezi jednu z nejvýznamnějších exportních položek České republiky do této země. V roce 2018 se export piva z ČR do Ruska zvýšil o 55% (ve srovnání s rokem 2017) a činil přes 375 tis. hektolitrů. Předběžné statistiky za prvních devět měsíců roku 2019 ukazují, že export piva i v letošním roce dosáhne podobně vysokých hodnot.

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem