přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

B2B setkání v Oslu (Norsko) s norskými distributory, obchodníky a podnikateli z oblasti vína

22.6.2017

Dne 9. 6. 2017 v Oslo se na ambasádě ČR v Norsku uskutečnila prezentace vín z ČR. Akce se konala jako projekt na podporu ekonomické diplomacie (PROPED), který pořádalo velvyslanectví ČR v Oslo společně s Ministerstvem zemědělství ČR. Jejím účelem bylo zprostředkovat kontakt mezi českými vinaři a norskými obchodníky v tomto sektoru.

Norským partnerům představilo osm vinařství z Čech a Moravy. Proběhla ochutnávka vzorků, poskytnutí písemných podkladů o sortimentu a kontaktů.

Setkání se zúčastnily dvě desítky zástupců norských firem, které importují víno a sekt. Podstatná byla účast obchodní zástupkyně norského státního monopolu pro maloobchodní prodej alkoholu Vinmonopolet, který je bezkonkurenčně největším prodejcem vín v Norsku.

V rámci prezentace účastnici z obou zemí podpořili vytváření takovýchto možností k získání kontaktů a informací. Zástupci firem z ČR zároveň vyjadřovali pochopení, že norský trh s vínem je velmi specifický především díky velké míře regulace ze strany norského státu.

Podle reakcí zúčastněných lze proto setkání obecně považovat za úspěšné, a to právě z důvodu vytvoření příležitosti k navázání kontaktů a sondáži možností vývozu vín do Norska.

1

 

2
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem