přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zemědělská delegace z Rostovské oblasti navštívila české farmy a podniky

1.8.2017

V reakci na dubnovou pracovní cestu ministra zemědělství M. Jurečky do Rostovské oblasti Ruské federace se uskutečnila incomingová mise zástupců tohoto regionu do České republiky. Ruská delegace má zájem o spolupráci v oblasti chovu mléčného skotu a rybářství, proto byl program věnován těmto oborům.

Třetí červencový týden navštívilo Českou republiku celkem 18 podnikatelů z uvedeného ruského regionu. Delegaci vedla náměstkyně ministra zemědělství Rostovské oblasti Světlana Polulyashnaya. V rámci programu část podnikatelů navštívila jižní Čechy a firmy, které se zabývají chovem ryb, technologiemi pro chov ryb a akvakulturou. Druhá skupina si prohlédla farmy a podniky ve východních Čechách a jednala o možnostech spolupráce v živočišné výrobě.

Konkrétními projednávanými tématy byly např. možnosti dodávek skotu, genetického materiálu, technologií pro chov ryb, export krmiv a premixů, výměna zkušeností ve veterinární oblasti, v oblasti efektivního řízení farem, možnosti zakládání společných podniků atd. O všechny z uvedených oblastí projevila ruská strana velký zájem, a proto budou probíhat další jednání a kroky s cílem realizace konkrétních obchodů.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem