přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zástupci senegalského Ministerstva zemědělství a rozvoje venkova navštívili Zemi živitelku

7.9.2016

Delegace ze senegalského Ministerstva zemědělství a rozvoje venkova na základě pozvání pana ministra Jurečky absolvovala v České republice řadu jednání s českými vzdělávacími a výzkumnými institucemi, prohlídku bioplynové stanice, farmy s chovem skotu, ale také farmy zaměřené na chov antilop. Na veletrhu Země živitelka měla delegace možnost posoudit kvalitu a možnosti využití české zemědělské techniky.

Prioritou senegalské návštěvy bylo nalézt společná témata v oblasti výzkumu, vývoje a sdílení know-how. „Jsme rozvojová země závisející na zemědělství, potýkáme se zejména s nevyhovující výživou skotu a nedostatečnými opatřeními pro zadržení vody v krajině a zavlažování. V ČR jsme jednali o možné spolupráci ve výzkumu, výměně výzkumných pracovníků i studentů. Viděli jsme řadu řešení z oblasti chovu skotu nebo pro nás také zajímavého chovu ryb,“ uvedl vedoucí delegace.

Senegal je pobřežní zemí západní Afriky, do které zasahuje pás savan a stepí na jižním okraji Sahary zvaný Sahel. Potýká se nejen se suchem, ale také s místními sezónními záplavami. K tématům zadržování vody v krajině a možnosti využití českých znalostí skupina Senegalců jednala s odborníky Ministerstva zemědělství ČR. Stájové technologie a krmivářství byly diskutovány s řadou odborníků na veletrhu Země živitelka, ale také přímo na farmě s hlavním zootechnikem ZD Mořina. Formy motivace mladých a absolventů k práci v zemědělském sektoru zástupci senegalského ministerstva diskutovali s představiteli Společnosti mladých agrárníků České republiky. „Příliš mladách lidí hledá své štěstí ve městech, případně mimo svou zemi. Chceme, aby mladí lidé poznali zdroje, které jim jejich země v zemědělství nabízí a aby je uměli zužitkovat,“ dodal zástupce senegalské Národní agentury pro zemědělský rozvoj a integraci.

sn


 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem