přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Představitel nigerijského podnikatelského sektoru: „Česká zemědělská technika i české potraviny mají potenciál k úspěchu na západoafrickém trhu“

7.9.2016

Při příležitosti veletrhu Země živitelka Českou republiku navštívil zástupce nigerijského soukromého sektoru. Na veletrhu navázal na některá již započatá jednání s dodavateli české zemědělské techniky a technologií a seznámil se s českou potravinovou produkcí.

Společnost Al-Abass Holding na základě setkání s českými firmami i ministrem Jurečkou na podnikatelské misi ministra zemědělství v Nigérii poptává v ČR část techniky a technologií pro linku na zpracování jedlého oleje a farmu k chovu skotu. Podle generálního ředitele holdingu čeští producenti zaspávají příležitosti v západní Africe, kterou mezitím zahlcuje především méně kvalitní produkce z asijských zemí. „Zástupci českých firem, se kterými jsem měl možnost se setkat, kladou důraz na kvalitu a v případě technologií i na dostupný servis. Přitom ale zůstávají cenově konkurenceschopní. Překážkami v působení českých firem na západoafrickém trhu jsou tak podle mých dosavadních zkušeností předsudky, neznalost a zejména nechuť k fyzickému působení zástupců firmy přímo v teritoriu. Osobní přítomnost je přitom k úspěšnému proniknutí na tyto trhy zásadní,“ řekl generální ředitel holdingu.

Jednou z oblastí podnikání holdingu se sídlem v nigerijské Abuji je také dovoz a vývoz potravin. Po seznámení s českou potravinářskou produkcí proběhla také jednání s  českými výrobci mléčných výrobků, pekárenských výrobků a zdravé výživy.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem