přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Incomingová mise srbských distributorů a dovozců potravin

18.10.2016

Zástupci šesti významných srbských firem dne 17. října na Ministerstvu zemědělství jednali s českými podnikateli o možnostech větší obchodní spolupráce.

Cílem akce bylo zprostředkovat konkrétní kontakty mezi českými podnikateli a srbskými distributory a dovozci potravin do Srbska, a napomoci tak nadále rozvíjet vzájemné obchodní vztahy mezi oběma zeměmi. Zítra mají srbští podnikatelé možnost individuálně navštívit několik českých firem.

Česká republika a Srbsko jsou země, které jsou si tradičně velmi blízké a mají velmi dlouhou historii vzájemných obchodních vztahů. Z hlediska agrárního zahraničního obchodu jde o jednoho z nejdůležitějších partnerů pro české firmy.

Kromě oblasti potravin má agrární diplomat v Srbsku přispět i ke zvýšení povědomí o české zemědělské mechanizaci, jejíž export do Srbska se v posledních letech pohybuje v řádu desítek milionů korun ročně a v meziročním srovnání období leden-srpen 2016/2015 vzrostl o 43 %. Třeba export piva pak ve stejném období rostl o 24 %. Hodnota obratu agrárního zahraničního obchodu ČR se Srbskem byla v loňském roce 664 milionů korun.

Akce proběhla pod patronací zemědělského diplomata v Srbsku.

 

s


s


s


  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem