přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Incomingová mise libanonských chovatelů a obchodníků s masným skotem

28.5.2019

Ve dnech 12. – 15.5.2019 se v rámci Projektu na podporu ekonomické diplomacie uskutečnila incomingová mise delegace z Libanonu zaměřená především na živočišnou výrobu, kterou zorganizovalo Velvyslanectví ČR v Bejrútu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR.

Jednalo se o třídenní akci, která byla, vzhledem ke svému zaměření, zorganizována u příležitosti konání Národní výstavy hospodářských zvířat a veletrhu pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH  v Brně. 

Program byl zahájen jednáním na Státní veterinární správě, kde byla diskutována pravidla pro další spolupráci. 

Účastníci incomingové mise následně absolvovali návštěvy v řadě českých farem zabývajících se chovem masného a mléčného skotu (např. Jesenice u Prahy, Čechtice, Merklín u Přeštic, Drnholec a Břežany). Dále proběhla návštěva mlékárny Moravia Lacto jejíž výrobky jsou již do Libanonu exportovány. V průběhu samotné výstavy byla zorganizována řada jednání za účelem navázání budoucí spolupráce i v jiných oblastech potravinářství (pivo, vepřové maso a uzeniny).

Součástí delegace Libanonu byly jak obchodní společnosti zabývající se nákupem užitkového a jatečného skotu, tak významní zástupci libanonského Ministerstva zemědělství, kteří jsou zodpovědní za veterinární oblast.

V rámci výše uvedené incomingové mise se podařilo navázat na velmi dobré výsledky incomingové mise libanonských obchodníků a zpracovatelů zemědělských komodit, která se uskutečnila v roce 2017 a znamenala průlom v rozšíření českého exportu do Libanonu.

Libanonská strana ocenila vysokou kvalitu českých výrobků a zařízení, která odpovídají vysokým světovým standardům. Libanonští podnikatelé projevili zájem zejména o nákup skotu a hotových mlékárenských výrobků. Byly navázány přímé kontakty mezi odběrateli a dodavateli i u jiných potravinářských produktů.  

 

1

 

2

 

3

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem