přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Česká násadová vejce kachen zamířila do Ruska

23.10.2020

Na začátku října byla z České republiky do Ruska zavezena první dodávka 43 tis. násadových vajec kachen. Plánuje se, že zásilky českých vajíček budou putovat do Ruska každý týden a do konce roku by jich mělo být zavezeno ještě více než půl milionu.

Díky českým násadovým vejcím se v regionu Rostova na Donu rozjíždí chov kachen ve společnosti „Nové kachní farmy“, která patří do holdingu „Damate“. Projekt je financován ruskou bankou „Rosselchozbank“.

Konkrétně se jedná o násadová vejce bílé pekingské kachny Cherry Valley, která byla vyšlechtěna v Británii. Inkubační doba činí 28 dní, doba výkrmu je pak předpokládána na 42 dní. Společnost tak očekává, že kachny budou vykrmeny v listopadu a v prosinci by se kachní produkty mohly dostat k zákazníkům.

Covid-19 v Rusku – růst nakažených je stále pozvolný

Počet nově nakažených covid-19 v Rusku zatím roste pozvolně. Denní přírůstek k 23. říjnu činil 17,3 tis. nových případů v celé zemi. Nakažení nejrychleji přibývají v Moskvě, kde bylo naposledy zaznamenáno téměř 5,5 tis. nových případů za den.

Platí povinnost nošení roušek a rukavic v obchodech, hromadné dopravě a dalších uzavřených prostorech.

Rusko má vzájemně otevřené hranice země pouze s některými vybranými státy (např. Turecko, Tanzanie, Velká Británie, Bělorusko, Kazachstán a další), ale cestující z ostatních zemí (včetně České republiky) až na výjimky mají stále zakázaný vstup do Ruska. Většina mezinárodních letů zůstává zrušena. ČSA obnovily lety na lince Praha – Moskva – Praha dvakrát týdně (středa a neděle) a aktuálně jsou naplánovány do konce října. Aeroflot provozuje dvakrát týdně linku z Moskvy do Prahy (čtvrtek a sobota).

 

Pro další informace ohledně agrární spolupráce kontaktujte zemědělskou diplomatku N. Hruškovou (+420 702 169 426, nikolahruskova@mzecz).

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem