přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
23.4.2021

Rusko vyslalo zemědělské diplomaty do prvních deseti zemí světa

Rusko se v poslední době čím dál tím více zaměřuje na podporu exportu vlastní agrární produkce, proto přistoupilo k realizaci jednoho z nových proexportních nástrojů – vytvoření sítě zemědělských diplomatů, kteří budou fungovat v rámci ruských ambasád po světě.


23.4.2021

Prodej mléčných produktů je v zemích Blízkého východu stále na vzestupu

I když se to na první pohled nemusí zdát, tvoří mléčné výrobky základ jídelníčku obyvatel Arabského poloostrova od pradávna. Historicky se na území dnešních zemí GCC zemědělsky hospodařilo, a to včetně chovu domestikovaných zvířat.


23.4.2021

Další finanční podpora americkému zemědělství a potravinářství kvůli dopadům covid-19

Americké ministerstvo zemědělství (USDA) uvolnilo dalších 330 mil. USD na program pomoci producentům a zpracovatelům speciálních plodin. Jde o součást širšího záchranného plánu administrativy prezidenta Bidena s názvem Pandemic Assistance for Producers initiative v celkové výši 6,5 mld. USD, který byl publikován v polovině března letošního roku a který je právě těmito programy naplňován.


23.4.2021

Problémy Srbska s odbytem masa

Dlouhotrvající pandemie začíná v Srbsku dopadat na producenty masa. Uzavřené restaurace, turistické objekty a chybějící turistický ruch se projevují sníženou spotřebou masa a masných výrobků.


23.4.2021

Čína v příštích deseti letech očekává růst dovozu cukru

Jedním ze závazků vyplývajících z čínského členství ve Světové obchodní organizaci je poskytnutí nižšího 15% cla na dovoz cukru až do výše ročního objemu 1,95 milionu tun. Na dovozy nad tuto kvótu se vztahovalo vyšší 50% clo.


16.4.2021

Růst cen minerálních vod v Kazachstánu

Za r. 2020 se v Kazachstánu vyrobilo 673,9 mil. litrů minerální a sycené vody. Od ledna do listopadu r. 2020 bylo do Kazachstánu dovezeno 153,5 milionu litrů minerální a sycené vody v hodnotě 80,7 milionů dolarů.


16.4.2021

Ukrajinský kabinet ministrů plánuje nově zavést státní podporu na ekologickou produkci

Výše této podpory by měla být 5 tis. UAH na hektar (až do 20 ha – jedná se především o rodinné farmy). Celkově se plánuje uvolnit 50 mil. UAH.


16.4.2021

K ekologizaci hospodářství v Japonsku pomůže výrobce včelařských potřeb

Japonské firmy se v poslední době začaly ve větší míře věnovat dopadu svého podnikání na životní prostředí. Tento trend se projevil poté, co předseda vlády Jošihide Suga stanovil do roku 2050 cíl snížit skleníkové plyny na nulu a stát se uhlíkově neutrální společností.


16.4.2021

Firma Danone zahájila výrobu rostlinné produkce Alpro v Rusku

Firma Danone zahájila výrobu rostlinných mlék a další rostlinné produkce pod značkou Alpro v Rusku (ve městě Labinsk, Krasnodarský kraj). Investice do výrobního závodu a spuštění celého projektu se pohybuje okolo 1 miliardy rublů (cca 300 mil. Kč). Aktuálně závod vyrábí ovesné, mandlové a kokosové „mléko“.


16.4.2021

Duben znamená v regionu Ramadán, ale také zavedení DPH v Ománu

První čtvrtletí roku 2021 je za námi. Prognózy na další měsíce tohoto roku začínají být konečně ve většině zemí pozitivnější. Alespoň podle dotazníku, který ve Spojených arabských emirátech provedla firma POSist, jež se specializuje na softwarová řešení restaurací. 75 % dotázaných odpovědělo, že koncem roku 2021 budou tržby vyšší než před příchodem pandemie. Region se tedy snad pomalu vrací do „normálu“.

zobrazit po