přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
16.7.2021

Plán výstavby a modernizace skladů zeleniny v Kazachstánu

Hlava státu Kassym-Jomart Tokajev pověřil vypracováním plánu výstavby a modernizace skladů zeleniny. Nejpalčivějším problémem byl růst cen potravin. Nárůst cen společensky významných potravinářských výrobků tak od začátku roku činil 9,6 %.


16.7.2021

Meziroční nárůst agrárního exportu Ruska za první polovinu roku o 18 %

Podle statistik k 11. červenci 2021 vyrostl ruský agrární export o 18 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 a dosáhl hodnoty 15,6 mld. USD. Pro letošní rok Rusko počítá, že agrární export bude ve výši 30 mld. USD, což je podobně jako v loňském roce.


16.7.2021

I přes úspěšné očkování většiny populace, omezuje emirát Abú Dhabí provoz po vzoru loňského roku

Není to tak dávno, kdy se úspěšně prezentovalo, že bylo více jak 93 % produktivní populace v tomto emirátu očkováno. Pro popohnání váhajících se rozhodlo, že od 20. srpna bude většina aktivit přístupná pouze očkovaným.


16.7.2021

Srbsko hledá investory do zpracování zemědělské produkce

Jak uvedl Marko Majstorović, poradce srbského ministra zemědělství, Srbsko hledá investory do zpracování zemědělské produkce. Zahraničí investory je připraveno podpořit různými daňovými úlevami a jinými druhy podpory.


9.7.2021

Situace na ukrajinském trhu s mlékem

Během roku došlo na Ukrajině k cenovým výkyvům u mléka a mléčných výrobků. Pro zajištění potřebného množství mléčných výrobků na domácím trhu by mělo být zpracováno 6 mil. tun mléka, z toho 5 mil. tun pro domácí spotřebu a 1 mil. tun na vývoz.


9.7.2021

Šampaňské už jedině to ruské

Rusko přijalo 3. července 2021 změny v zákoně O pěstování a výrobě vína, které mají za cíl nastavit pravidla v tomto oboru a především co nejvíce pomoci domácím ruským producentům. Jedna z nejkontroverznějších částí, která má mezinárodní dopad, je ta, která se týká šampaňského/šumivého vína.


9.7.2021

Jaké problémy v mezinárodní přepravě způsobil Covid-19

Nejen od firem, ale i od přátel, často slyším otázku, co vlastně Covid-19 na poli mezinárodního obchodu způsobil. Nemusím zmiňovat často probíraná témata v médiích, jako jsou neskutečné problémy uvnitř firem a různé přístupy jednotlivých států.


9.7.2021

Kvůli výskytu listérie musí být z amerického trhu staženo téměř 4 tis. tun kuřecího masa

Americká společnost Tyson Foods stahuje z trhu téměř 4 tisíce tun mraženého kuřecího masa (tepelně zpracovaného), které mohlo být kontaminováno bakterií listérie. Maso a výrobky z něj bylo údajně zpracováno v závodě ve městě Dexter (stát Missouri) a pochází z období od konce prosince 2020 do poloviny dubna 2021.


2.7.2021

Meziroční snížení dovozu drůbežího masa z Ukrajiny do EU o 55 %

Ukrajina se umístila na 3. místě v žebříčku vývozců kuřat do EU za období leden až duben r. 2021. Dokládá to zpráva Evropské komise.


2.7.2021

Srbsko očekává nižší úrodu ovoce

V Srbsku se letos kvůli nepříznivému počasí na počátcích vegetace očekává nižší úroda ovoce a to 20 až 30 procent v závislosti na druhu a odrůdě. Například u švestek se očekává úroda nižší dokonce o polovinu a u malin okolo 30 procent.

zobrazit po