přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
9.10.2020

Americké ministerstvo zemědělství zvažuje rozvolnění pravidel pro označování produktů – možnost využití emblémů evropských zemí na amerických produktech

Vládní agentura FSIS (Food Safety and Inspection Service) navrhla k veřejné konzultaci rozvolnění pravidel pro označení vybraných produktů (např. masné výrobky, výrobky s obsahem vajec). Kromě jiných úprav legislativy je navržena i možnost využití vlajek, pamětihodností nebo jiných marketingových „taháků“, přestože produkt nebude mít s tímto označením nic společného.


9.10.2020

První bioplynová stanice na území Federace Bosny a Hercegoviny

Server „e-Kapija“ napsal, že dne 6. října tohoto roku navštívila ministryně životního prostředí a turistického ruchu farmu Spreča v Kalesiji. Jednala s majitelem farmy a výkonnou ředitelkou Rozvojové banky Federace Bosny a Hercegoviny o výstavbě první bioplynové stanice na území Federace Bosny a Hercegoviny.


9.10.2020

Čínský trh s náhražkami masa se nadále rozrůstá o nové aktéry

Společně s tím, jak rostou příjmy zejména střední třídy žijící ve městech, roste i zájem o nové styly stravování.


8.10.2020

Pozvánka na videokonferenci s kazachstánskými obchodními partnery ze sektoru zemědělství

Ministerstvo zemědělství ČR a Velvyslanectví ČR v Nur-Sultánu Vás zvou na videokonferenci s kazachstánskými obchodními partnery, která se uskuteční dne 21. října 2020 v 10:00 SEČ. Cílem videokonference je propojit české a kazachstánské firmy a podpořit tak český agrární export do Kazachstánu.


2.10.2020

Dočasné zastavení vydávání masa a masných výrobků v denních stravovacích dávkách pro libanonské ozbrojené složky ve službě

Ministerstvo obrany Libanonu a vnitro vyhlásilo s platností od dneška dočasné zastavení vydávání masa a masných výrobků v denních stravovacích dávkách pro ozbrojené složky ve službě. Doporučení vedení armády a policie hovoří o potřebě nahradit chybějící protein zvýšenou konzumací luštěnin, zejména čočky.


2.10.2020

Do Ruska bylo dovezeno 104 tis. tun jablek neznámo odkud

Ruský ovocnářský svaz, který hájí zájmy domácích pěstitelů, objevil skutečnost, že do Ruska bylo za období leden-srpen 2020 dovezeno 104 tis. tun jablek ze zahraničí bez uvedení původu.


2.10.2020

Abú Dhabí podepsalo projekt na největší krytou farmu na světě

Investice 4 mld. korun, 17 ha zastavěné plochy, 160 000 metrů čtverečních pro pěstování, 10 000 tun úrody za rok. To jsou hlavní data největšího projektu na krytou farmu, který byl právě podepsán ve Spojených arabských emirátech.


2.10.2020

Světová obchodní organizace umožní uvalit Evropské unii odvetná cla na americké zboží ve výši 4 mld. USD

Na základě informací uniklých z dosud oficiálně nezveřejněného rozhodnutí WTO bude mít EU právo navýšit clo na vybrané zboží exportované z USA vzhledem k prohranému sporu ohledně nedovolených podpor pro společnost Boeing.


2.10.2020

Peking varuje importéry před zbožím ze zemí zasažených COVID-19

Pekingský úřad pro obchod tento týden poukázal na skutečnost, že čínské celní úřady opakovaně nalezly stopy COVID-19 na zásilkách chlazeného zboží od zahraničních společností, které se stále potýkaly s novými případy infekce.


zobrazit po