přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
13.8.2021

Oživení výroby v továrně cukrovinek Lasta v Bosně a Hercegovině

Jak uvedl server „e-Kapija“, v těchto dnech se dokončuje investice do modernizace výrobního provozu společnosti Lasta v Čapljině v Bosně a Hercegovině. Tuto zkrachovalou společnost koupil koncem roku 2019 Petar Čorluka, majitel společnosti Violeta z města Gruda v Bosně a Hercegovině.


13.8.2021

Čína bojuje s variantou delta

Čína, která od začátku pandemie udržuje strategii nulové tolerance COVID-19 spojenou s přísnými podmínkami pro vstup do země, masivními karanténami a testováním, se v současnosti potýká s vlnou koronaviru varianty delta. Větší rychlost přenosu viru představuje značnou výzvu pro podchycení jeho dalšího šíření.


6.8.2021

Ceny potravin v Japonsku rostou vlivem výkyvů na zahraničních trzích

Výrobci potravin nejsou schopni absorbovat rostoucí náklady na vstupy, proto se očekává, že dražší olej, mouka a maso a další potraviny výrazně zasáhnou do rozpočtu domácností.


6.8.2021

Nárůst exportu libanonských vín

Export libanonského vína zaznamenal silný nárůst za 1. pololetí tohoto roku a představoval 36 % z celkového exportu nápojů. Hlavní exportní trhy jsou země EU, USA a Velká Británie. Důvodem, proč libanonská vína jsou více vidět zejména v USA, je silná devalvace místní měny.


6.8.2021

Další alternativy masa přichází do regionu GCC

V Spojených arabských emirátech stále roste poptávka po plant-based potravinách. Jelikož jsem se sám rozhodl na měsíc tento způsob života vyzkoušet (maso mám opravdu rád, ale všeho s mírou), musím uznat, že je nabídka místních řetězců velmi rozmanitá. Na to, že před pár lety speciální a zdravou stravu nepropagoval napřímo téměř nikdo, najdeme nyní tyto potraviny téměř všude.


6.8.2021

Regionální strategické partnerství firem Atlantic Grupa a Barry Callebaut

Společnost Atlantic Grupa uzavřela regionální strategické partnerství se společností Barry Callebaut, vedoucím světovým výrobcem vysoce kvalitních výrobků z čokolády a kakaa, který nedávno uvedl do provozu svůj nový výrobní závod v blízkosti města Novi Sad v Srbsku.


6.8.2021

Čínské úřady si došláply na platformy pro rozvoz jídel

V posledních letech se v Číně mohutně rozvíjel prodej zboží a služeb přes internet, což bylo možné pozorovat i v potravinářském sektoru a u rozvozu hotových jídel. Nemalý vliv na to má samozřejmě i pandemie COVID-19.


6.8.2021

Nová pojištění na hospodářská zvířata v Kazachstánu

V Kazachstánu je nově možné pojistit další druhy hospodářských zvířat (ovce, kozy, atd.) a koně. Od roku 2020 bylo možné pojistit pouze skot.


6.8.2021

Od 1. července 2021 je na Ukrajině otevřen trh s půdou

Dle ministra agrární politiky a potravinářství Romana Leščenka je dnes trh s půdou plně funkční (transparentní, efektivní a každý může využít svého práva nakládat s půdou: prodat, zdědit, pronajmout nebo spravovat tuto půdu).


30.7.2021

Zvýšení cen u některých druhů zeleniny a ovoce v Kazachstánu

Ceny za ovoce a zeleninu v Kazachstánu nadále rostou. Během tohoto roku se cena za mrkev a řepu více než zdvojnásobily.

zobrazit po