přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
22.1.2021

Dovoz nápojů do Bosny a Hercegoviny násobně překračuje jejich vývoz

Dle sdělení Zahraničně obchodní komory Bosny a Hercegoviny vyvezla Bosna a Hercegovina za prvních devět měsíců roku 2020 vodu a nealkoholické nápoje v hodnotě 37 353 394 KM, což je o 8,7 % méně než za stejné období doku 2019. Dovoz v porovnávaném období poklesl dokonce o 15,8 % a činil 121 005 615 KM.


15.1.2021

Do tří let proběhne na Ukrajině referendum o prodeji zemědělské půdy cizincům

V současné době mohou kupovat zemědělskou půdu pouze fyzické osoby, které jsou občany Ukrajiny. Zahraniční investoři si prozatím mohou půdu pouze pronajmout.


15.1.2021

Plán Kazachstánu na zvýšení produkce ryb a vybudování kazašsko-českého podniku na chov mořských ryb v uzavřených vodních zařízeních v regionu Almaty

Plánuje se zde každoročně chovat 1 500 tun sumců a latesů stříbřitých. Náklady na tento projekt činí cca 20 milionů eur, vč. zahraničních investic ve výši 18,85 milionů eur.


15.1.2021

Japonsko vyvinulo robota na sklizeň ovoce. Důvod? Ubývající pracovní síla.

Japonský zemědělský a potravinářský výzkumný ústav ve spolupráci s dalšími subjekty vyvinul prototyp robota, který automatizovaně sklízí ovoce, jako jsou jablka a hrušky.


15.1.2021

Netradiční nástroj úvěrování v Libanonu „Al-Qard Al-Hasan“ (Dobrá půjčka)

Tato problematika se citelně dotýká libanonského zemědělství. Přes všechna vysvětlení a odůvodnění generálního tajemníka Hizballáhu Hassana Nasralláha je „Al-Qard Al-Hassan“ jasným nástrojem toho, jak Hizballáh řídí svůj stát ve státě Libanon a dokazuje, že finanční chování Hizballáhu je zcela oddělené od legitimního bankovního systému Libanonu.


15.1.2021

Hlavní moskevské agrární veletrhy se přesouvají na pozdější termíny

Agrární veletrhy, které se v Moskvě tradičně konají na přelomu ledna a února se z důvodu pandemie a souvisejících omezení přesouvají na pozdější termíny.


15.1.2021

Spojené arabské emiráty hlásí enormní poptávku po nealkoholických alternativách nápojů

Trend, který je v posledních letech po celém světě, neminul ani Spojení arabské emiráty. Řeč je o rostoucí oblibě nealkoholických nápojů, jako jsou piva či alternativy klasických alkoholů. Nejen specializované prodejny, ale také klasické supermarkety se v posledních dvou letech stále častěji plní těmito nápoji.


15.1.2021

Chorvatská společnost FORTENOVA vybrala společnost NOMAD FOODS pro jednání o prodeji divize mražených potravin

Jak uvedl 11. ledna 2021 „Jutarnji list“ chorvatská společnost FORTENOVA (dříve AGROKOR) vybrala do závěrečného jednání o prodeji divize mražených potravin, která zahrnuje společnosti Ledo plus (Chorvatsko), Ledo Čitluk (Bosna a Hercegovina) a Frikom (Srbsko), britsko-americký koncern Nomads Foods.


15.1.2021

Miliony Číňanů jsou kvůli koronaviru opět v izolaci

Po delším období relativního klidu se Čína znovu potýká s rapidním nárůstem domácích případů COVID-19. Ve čtvrtek 14. ledna přibylo v Číně 144 nově nakažených, což je nejvyšší denní přírůstek za posledních deset měsíců.


8.1.2021

Investiční příležitosti na Ukrajině

Na webové stránce ukrajinské vládní agentury pro podporu investic UkraineInvest si můžete stáhnout informační a prezentační materiály o investičních příležitostech na Ukrajině ve formátu pdf.

zobrazit po