přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
17.7.2020

Pandemie koronaviru je v USA opět na vzestupu – klesá optimismus ohledně rychlého ekonomického oživení

Poté, co se podařilo v průběhu dubna epidemiologickou situaci stabilizovat a podobně jako ve většině evropských zemí „zploštit křivku“ nárůstu nových případů nákazy, udeřil koronavirus s novou silou na USA na přelomu června a července.


17.7.2020

Zhoršující se situace v souvislosti s nákazou COVID-19 v Srbsku

V Srbsku se od 17. 07. 2020 zavádí povinné nošení roušek i na veřejnosti. Česká republika s platností od 13. 7. 2020 zařadila Srbsko do zemí červené kategorie.


17.7.2020

Za poslední čtyři dny bylo v Číně zaznamenáno 20 nových případů nákazy COVID-19

Od pondělí 13. června do čtvrtka 16. června bylo v Číně zaznamenáno 20 nových případů nákazy COVID-19. Až na jeden se vždy jednalo o importované případy.


10.7.2020

Spojené arabské emiráty myslí částečnou potravinovou samostatnost vážně. Do Abú Dhabí právě dorazila první loď se 4500 kusy Holštýnského skotu.

První část dohody o vyšší domácí produkci mléka právě začíná. Holštýnský skot dorazil speciálně upravenou lodí ZAIN 1, splňující veškeré standardy OIE pro přepravu živých zvířat, až z Uruguaye za pouhých 40 dní.


10.7.2020

Pandemie Covid-19 v USA nepolevuje

Epidemiologická situace je v USA hodnocena jako vážná, přestože v celonárodním úhrnu poslední dny vykazují mírné zpomalení nárůstu nových případů. Ve 35 státech federace počty nakažených v několikadenních průměrech rostou, ve zbylých 15 státech je situace stabilizovaná.


10.7.2020

Nákazová situace v Číně se v současnosti jeví opět pod kontrolou

Poslední případ místního přenosu byl zaznamenán v pondělí 6. července v Pekingu, který se v červnu potýkal s novým ohniskem koronaviru na potravinovém trhu Xinfadi. Přestože čínské úřady označily situaci za zvládnutou, upozornily, že mohou být ještě ojediněle odhaleni nakažení jedinci. Během tohoto týdne byly kromě jednoho pondělního případu zaznamenány pouze importované případy nákazy, celkem se jednalo o 31 osob.


9.7.2020

Pandemie v Rusku přináší zvýšený zájem o privátní značky potravin a promoakce

Pandemie a omezující opatření přinesly změny v nákupním chování Rusů. U řady obyvatel došlo ke snížení příjmů a podle průzkumu agentury Nielson je možné pozorovat změny ve frekvenci nákupů, složení spotřebního koše nebo preferenci značek.


9.7.2020

SAE se díky pandemii posunuly blíže svému cíli - částečné potravinové soběstačnosti

Investice do nových technologií, spolupráce s univerzitami a státními organizacemi, vzdělávání a dotování místních farmářů, přímá podpora místních výrobků v supermarketech a k tomu celkový zvýšený zájem o potraviny během současné pandemie. Tento mix různých plánů, podpor a vlastně i náhod, posunul Spojené arabské emiráty o kus dál k jejich vizi 2051 o částečné potravinové bezpečnosti.


3.7.2020

Opětovný nárůst denních případů onemocnění Covid-19 v USA

Rostoucí čísla nových případů onemocnění způsobených koronavirem dále znepokojují vlády na státní i federální úrovni USA.


3.7.2020

EU otevřela hranice pro občany Srbska

Od 1. července mohou občané Srbska cestovat do zemí EU bez nutnosti předložit negativní test na COVID-19 či povinné karantény.

zobrazit po