přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
12.2.2021

Potenciál trhu SAE v oblasti zdravých, BIO a veganských produktů

Od mého posledního článku k tématice organických produktů neuplynuly ani tři měsíce, a přes to se k tomu vracím. Rok 2020 je za námi a změny, které způsobil, jsou cítit od prvních dnů roku 2021. To se dá právě říct i v případě prodejního prostoru, který supermarkety ve Spojených arabských emirátech vyčleňují pro zdravé, organické a veganské produkty.


12.2.2021

Nové cesty pro využití rostlinných proteinů v USA

Nadnárodní společnost Anheuser-Busch InBev se spojila s americkou společností EverGrain, za účelem hledání využití pro mláto – zbytky ječmene po vaření piva. Protein z ječmene totiž nabízí specifické výživové hodnoty, ale při správném zpracování i sladovou, ořechovou, mírně nasládlou chuť, pro kterou je základní surovinou nejen pro vaření piva, ale i whisky.


12.2.2021

Zpřísnění veterinárního dohledu při dovozu masa z EU do Srbska

Jak uvedl portál „e-Kapija“, srbský ministr zemědělství, pan Branislav Nedimović, se dohodl na jednání se zástupci srbských jatek, že je zapotřebí se více orientovat na domácí produkci kvalitního masa. V Srbsku, stejně jako v sousední Bosně a Hercegovině, působí problém zvýšený dovoz masa ze zemí EU. 


12.2.2021

Registrace českých sladoven a výrobců krmiv pro vývoz do Číny

Začátek února přinesl dobré zprávy pro české výrobce pet foodu, krmných směsí, krmných aditiv a sladu. Ministerstvo zemědělství České republiky se dohodlo s Ústřední správou cel Čínské lidové republiky na konkrétních podmínkách pro vývoz krmných směsí do Číny.


5.2.2021

Česká republika úspěšně ukončila schvalovací proceduru na vývoz mléka a mléčných výrobků do Japonska

Česká republika úspěšně dokončila schvalovací proces, na základě kterého je možné pokračovat ve vývozu mléčných produktů z ČR do Japonska. 


5.2.2021

Růst cen potravin v Libanonu je nejvyšší z regionu Blízkého východu a severní Afriky (MENA)

Při hodnocení dopadu pandemie COVID-19 na inflaci cen potravin v regionu Blízkého východu a severní Afriky (MENA) uvádí Světová banka, že ceny potravin v Libanonu v období mezi 14. únorem 2020 a lednem 2021 prudce vzrostly ve všech kategoriích.  Byla srovnávána  změna cen potravin v 19 zemích regionu MENA v celkem pěti hlavních kategoriích,  kterými jsou sacharidy, mléčné výrobky, ovoce, maso a zelenina.


5.2.2021

Rusko se zařadilo mezi top pětku světových producentů vepřového

Na prvních příčkách v produkci vepřového masa se v roce 2020 umístila Čína, USA, Německo a Polsko. Rusko vyprodukovalo 4,276 mil. tun vepřového (jatečná hmotnost), čímž o 25 tis. tun předběhlo Brazílii.


5.2.2021

Jak funguje podpora agrotechnologických firem v Abú Dhabí a proč je to zajímavé pro české exportéry?

Již v několika příspěvcích jsem zmínil, že se Spojené arabské emiráty snaží diverzifikovat svou ekonomiku, a snížit tím svou závislost na ropě. A jelikož se to daří především emirátu Dubaj skrze turismus a mezinárodní obchod, ostatní emiráty začínají následovat podobnou strategii.


5.2.2021

Prodej lihovin v USA během roku 2020 vzrostl o 8 %

Přes dva zásadně negativní faktory – pandemie covid-19 a cla uvalená ze strany EU na vývoz lihovin jako odvetné opatření, dosáhly prodeje lihovin v uplynulém roce vyšších meziročních čísel, a to o necelých 8 % na hodnotu 31,2 mld. USD (dle DISCUS - Distilled Spirits Council of the US).


5.2.2021

Srbsko zveřejnilo výzvu k čerpání subvencí na živočišnou a rostlinnou výrobu na rok 2021

Od pondělí 1. 2. 2021 až do 31. 6. 2021 je možné, aby si srbské právnické osoby (firmy a zemědělská hospodářství) požádaly o subvence na živočišnou a rostlinnou výrobu.

zobrazit po