přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
12.3.2021

České nápoje a potraviny se prezentovaly na veletrhu FOODEX JAPAN 2021

Letošní ročník veletrhu se konal v týdnu od úterý 9. do 12. března 2021. Z důvodu zákazu volného cestování do Japonska se tentokrát zahraniční zástupci firem nemohli zúčastnit osobně. Zastoupeni byli především japonskými importéry nebo se prezentovali virtuálně.


12.3.2021

Nejvýznamnější vlastníci zemědělské půdy v Rusku

Magazín FORBES sestavil žebříček dvaceti nejvýznamnějších vlastníků zemědělské půdy v Rusku v roce 2021. Přehled je sestavován již třetí rok v řadě. Žebříčku opět kraluje firma „Agrokomplex“ vlastněná rodinou bývalého ministra zemědělství Alexandra Tkačeva.


12.3.2021

Nové trendy v regionu Blízkého východu a jak cílit na místní spotřebitele

Minulý týden, přesněji 04. 03. 2021, jsem moderoval webinář na téma nových trendů v regionu GCC. Průběh byl rozdělen do dvou hlavních pasáží. Za prvé to byly trendy z mého pohledu, tedy někoho, kdo se v terénu pohybuje a v tomto regionu spolu s rodinou žije. Druhý pohled vycházel z dat, které má k dispozici Google na místní spotřebitele.


12.3.2021

Pozastavení platnosti dodatečných cel mezi EU a USA

V minulém týdnu jsme informovali o dohodě mezi USA a UK ohledně pozastavení platnosti dodatečných cel uvalených v souvislosti se spory ohledně dotací pro Airbus a Boeing. A o pár dní později oznámili vyjednavači EU i USA, že se dohodli na obdobné 4měsíční suspenzi těchto cel s účinností od čtvrtka 11. března.


12.3.2021

Srbsko chystá expanzi svých zemědělských a potravinářských výrobků na trh zemí Perského zálivu

Jak uvedl portál „e-kapija“, ministr zemědělství Srbska během své pracovní návštěvy Spojených arabských emirátů uvedl, že tento trh je naprosto otevřený pro zemědělskou a potravinářskou produkci ze Srbska a to především pro ovoce, mléko a mléčné výrobky, ale také med a výrobky z medu, víno, těstoviny a další zemědělské produkty jako jsou kukuřice nebo krmiva. Velký zájem je rovněž o kvalitní bio potraviny.


12.3.2021

Rostoucí trh s rostlinnými náhražkami masa v Číně

Ačkoli čínská roční spotřeba masných produktů na osobu odpovídá přibližně polovině roční spotřeby průměrného obyvatele Spojených států amerických, jedná se o zemi, která spotřebuje 28 % světové roční produkce masa.


10.3.2021

Proběhl Webinář k podpoře zapojení českých subjektů do tendrů OSN

V úterý 9. března 2021 proběhl online Webinář k podpoře zapojení českých subjektů do tendrů OSN, v rámci kterého byly české firmy informovány o možnostech zapojení do tendrů OSN (zejména FAO a WFP), praktických radách a zkušenostech v těchto procesech.


Datum konání: 10.3.2021  10:00 – 11:00

Webinář „Aktuální situace v Libanonu a příležitosti pro český export v oblasti mléčných výrobků,…

Ministerstvo zemědělství a Velvyslanectví ČR v Bejrútu, Libanonu si Vás dovolují pozvat na webinář, který se uskuteční dne 10. března 2021 v 10.00 SEČ. Cílem webináře je…


Datum konání: 9.3.2021  14:00 – 15:30

Webinář pro podporu zapojení českých subjektů do tendrů OSN

Ministerstvo zemědělství si vás dovoluje pozvat na „Webinář pro podporu zapojení českých subjektů do tendrů OSN“, který se uskuteční ve středu 9. března 2021 od 14:00…


5.3.2021

Kazachstán schválil dohodu zaměřenou na rozvoj chovu hospodářských zvířat v rámci Euroasijské ekonomické unie

Parlament Kazachstánu schválil dohodu „O opatřeních zaměřených na sjednocení selekční a šlechtitelské práce se zemědělskými zvířaty v rámci Euroasijské ekonomické unie“. Tato dohoda je zaměřena na rozvoj trhu pro chov hospodářských zvířat v rámci Euroasijské ekonomické unie a odstranění překážek vzájemného obchodu v této oblasti.

zobrazit po