přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
Datum konání: 7.4.2021  17:00 – 19:00

Virtuální master class - česká a moravská vína pro USA

V návaznosti na úspěšnou českou účast na veletrhu …


1.4.2021

Kazachstán v roce 2020 v hovězím mase soběstačný na 104 %

Podle předsedy představenstva kazachstánského Svazu masa, pana Asylzhana Mamytbekova (bývalého ministra zemědělství), byl Kazachstán v roce 2020 v hovězím mase soběstačný na 104 %.


1.4.2021

Zvýšení ceny slunečnicového oleje na Ukrajině

Na konci března 2021 se ceny slunečnicového oleje na ukrajinském trhu ve srovnání se stejným obdobím v roce 2020 zvýšily o 45 % na přibližně 50 UAH/litr, a to zejména kvůli rekordně rostoucím cenám těchto produktů na světovém trhu.


1.4.2021

Nová kritéria pro označení „Japonská whisky“

V celém Japonsku existuje jen asi tucet lihovarů, které vyrábějí whisky. Japonské destilérky ale nebyly schopny v posledních dvou dekádách udržet krok s rostoucí poptávkou po tomto oblíbeném nápoji. Mnoho palíren proto míchá svůj produkt s whisky zakoupenou v zámoří, aby tak zvýšily množství svých zásob.


1.4.2021

Ceny potravin v Libanonu neustále rostou, životní úroveň se rychle snižuje

Dle Světové banky jsou ceny potravin v Libanonu nejvyšší ve srovnání zemí Blízkého a středního východu. Důvodem je vysoká míra inflace, která v roce 2020 vzrostla o 85 % meziročně.


1.4.2021

Rusko jako první na světě zaregistrovalo vakcínu proti Covid-19 pro zvířata

Ruská Federální služba pro veterinární a fytosanitární dozor (tzv. „Rosselchoznadzor“) zaregistrovala do Registru zdravotnických prostředků pro zvířata nový preparát „Karnivak-Kov“. Jedná se o vakcínu proti Covid-19 určenou psům, kočkám nebo kožešinovým zvířatům.


1.4.2021

Šedá zóna využití kanabidiolu (CBD) v USA a příležitosti a výzvy pro využití konopí v potravinářství

Řada amerických potravinářských společností využívá CBD jako komponent pro své produkty, i když legislativní prostředí v USA tuto oblast reguluje nejednoznačně.


1.4.2021

Černá Hora nemá vlastní výrobu trvanlivého mléka

Jak uvedl portál „e-Kapija“, Černá Hora se dlouhodobě potýká s přebytkem syrového mléka v období od května do počátku turistické sezóny a poté od ukončení turistické sezóny do konce roku, protože žádná mlékárna v Černé Hoře nevyrábí trvanlivé mléko.


1.4.2021

Nestlé plánuje další investice do výroby pet foodu v Číně

Švýcarská společnost Nestlé oznámila, že hodlá investovat dalších více než 35 milionů USD do rozšíření svého produktového portfolia pet foodu vyráběného v Číně. Podle společnosti je v Číně silná poptávka po pet foodu z vysoce kvalitních surovin a vyváženými nutričními hodnotami.


30.3.2021

Proběhl webinář "Příležitosti pro české producenty a obchodníky s vínem na japonském trhu"

Ve čtvrtek 25. března se uskutečnil prostřednictvím platformy MS Teams webinář „Příležitosti pro české producenty a obchodníky s vínem na japonském trhu“.

zobrazit po