přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
3.6.2021

Pozvánka k osobnímu setkání se zemědělskými diplomaty ČR

Vážení představitelé podnikatelské veřejnosti, zveme Vás k osobnímu setkání se zemědělskými diplomaty ČR v Srbsku, Číně, Libanonu, Japonsku, USA a Spojených arabských emirátech, které se bude konat ve dnech 23. 6. 2021 - 24. 6. 2021 na Ministerstvu zemědělství, místnost č. 101.


18.6.2021

Zvýšení transparentnosti zemědělských dotací v Kazachstánu

Na základě pokynu prezidenta Kazachstánu začne Protikorupční agentura provádět rozsáhlou analýzu dotací, které byly poskytované v oblasti zemědělství.


18.6.2021

Návrh na zvýšení spotřební daně na pivo o 5 %

Na Ukrajině se připravuje zákon č. 5600, kterým se mění ukrajinský daňový zákoník. Návrh zákona plánuje zvýšit sazbu spotřební daně na pivo o cca 5 %.


18.6.2021

Žebříček největších producentů mléka v Rusku

Organizace Milknew společně s Národním svazem producentů mléka a konzultační společností „Streda consulting“ sestavili žebříček největší producentů mléka v Rusku pro rok 2020.


18.6.2021

Jaká je budoucnost amerického maso-zpracujícího průmyslu po hackerském útoku?

V posledních několika letech narušily chod amerického maso-zpracujícího průmyslu hned 3 pohromy – požár (závod v Holcombu, Kansas v roce 2019), pandemie covid-19 a nyní kybernetický útok. Tyto tři události pouze dokladují, jak je tento sektor vysoce koncentrovaný a disponuje jen malým prostorem pro případné chyby.


18.6.2021

Nástup ruských potravinářských firem na srbský trh

Rusko se z klasického dovozce potravin stává jejich vývozcem, o čemž svědčí i snaha o umístění své produkce na srbském trhu. Ve dnech 29. 6. - 1. 7. 2021 proběhne v bělehradském hotelu Hayatt Regency prezentace ruských potravinářských firem, na které se představí výrobci rostlinných olejů, cukrovinek, mléčných výrobků, masných výrobků, nápojů ale také pet food produkce.


11.6.2021

Kazachstán zvýšil dotace na nákup zemědělských strojů

Stát zvýšil dotace na nákup zemědělských strojů z 25 % na 30 %. Zvýšení podílu dotace se týká nákupu zemědělských strojů a zařízení vyrobených v Kazachstánu. Při nákupu dovážených zemědělských strojů zůstává dotace 25 %.


11.6.2021

Dovoz másla na Ukrajinu klesl meziročně o polovinu

Dovoz másla v lednu až květnu 2021 dosáhl úrovně 3,2 tis. tun, což je o 44,3 % méně než ve stejném období roku 2020.


11.6.2021

Nová nutriční strategie omezuje sůl v potravinách

Japonský potravinářský gigant Ajinomoto zveřejnil zprávu o nové nutriční strategii pro asijský region. Ta se zaměřuje na redukci množství soli v jídle a jejím nahrazením takzvanou pátou chutí umami. Ajinomoto je japonská potravinářská společnost, která vyrábí koření, glutamáty, mražené potraviny, nápoje, sladidla, aminokyseliny a léčiva. Své výrobky prodává ve 130 zemích, v supermarketech i pouličních stáncích.


11.6.2021

Podaří se export libanonského avokáda do ČR?

Poprvé jsou libanonská avokáda vyvážena do Velké Británie a Holandska prostřednictvím Nadace Reného Moawada ve spolupráci s libanonským velvyslanectvím ve Velké Británii. Nadace René Moawad vyškolila skupinu libanonských zemědělců, kteří přispěli k získání certifikátu Global Gap a dalších potřebných certifikací pro vstup na trhy Velké Británie a Evropské unie.

zobrazit po