přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

25. 3. - materiály na jednání vlády

23.3.2015

Informace o materiálech, které předkládá Ministerstvo zemědělství

Bod č. 9, k projednání s rozpravou

Návrh dalšího postupu ČR ve věci podání žaloby na neplatnost prováděcího rozhodnutí Evropské komise ze dne 16. ledna 2015, kterým se z financování Evropskou unií vylučují některé výdaje vynaložené členskými státy v rámci Evropského zemědělského záručního fondu (EZZF) a v rámci Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova (EZFRV)

Materiál předpokládá podání žaloby na rozhodnutí Evropské komise, že z rozpočtu EU nemohou být hrazeny některé výdaje v rámci Evropského zemědělského záručního fondu (EZZF). V důsledku toho by musela Česká republika vrátit do rozpočtu EU více než 2 miliony eur, které už přijala z EZZF. Česká republika s tímto rozhodnutím nesouhlasí. Materiál popisuje důvody a postup Evropské komise a navrhuje vládě ČR podání žaloby k evropskému tribunálu.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem