přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?

Datum: 2.10.2015  10:00 – 3.10.2015  16:00
Kategorie: Ostatní

Ministerstvo zemědělství, Odbor bezpečnosti potravin – Informační centrum bezpečnosti potravin, ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem Praha, pořádá dvoudenní akci nazvanou Za tajemstvím potravin, aneb Víš, co jíš?

Akce se koná v pátek 2. 10. (prioritně pro dětské kolektivy ze školek, škol (1. stupeň ZŠ) školních družin, a v sobotu 3. 10. 2015 pro rodiny s dětmi, v době od 10 do 16 hodin, v prostorách Národního zemědělského muzea Praha, Kostelní 44, Praha 7 – Letná.

Jedním z úkolů Informačního centra bezpečnosti potravin je vzdělávat laickou veřejnost a zajišťovat osvětu jak v oblasti bezpečnosti potravin, tak zdravé výživy a životního stylu. Proto je náplní akce, určené pro rodiny s dětmi a dětské kolektivy, zábavná soutěžní hra, tematicky zaměřená především na zdravou výživu a správné zacházení s potravinami.

Soutěžní úkoly vychází z výukového programu Výživa ve výchově ke zdraví, který ministerstvo zemědělství zpracovalo ve spolupráci se 3. lékařskou fakultou UK pro učitele a žáky základních škol.

Kudy v těle potrava putuje?  Z čeho si připravit zdravou snídani? Jak správně potraviny nakupovat, uvařit a kde mít jídlo uložené? Proč pít, i když nemám žízeň? Které potraviny pocházejí od zvířat? Které ovoce a zelenina roste u nás v Česku?

To je výběr témat, s nimiž se děti i dospělí seznámí formou zábavných úkolů, soutěží,

interaktivních her, kvízů, poznávacích testů a krátkých videí.

V cíli soutěžní hry děti dostanou na základě vyplněné hrací karty diplom a také zajímavé ceny.  

 

Doprovodný program:

  • Hudební představení pro děti (umělecká dvojice Vanda a Standa), která celou soutěž také moderuje.
  • Kreativní dílna (výroba zvířat z brambor, hra s klapačkou, omalovánky atd.).
  • Možnost prohlédnout si interaktivní muzejní expozici „Od věku sloužím člověku“ věnovanou historii obalů, transportu potravin a obalové technice či poznávací a zážitkovou výstavu „LES – příběhy stromů a lidí“. 
  • Prohlídka venkovní expozice - malé muzejní farmy a naučné lesní stezky.

 

Vstup do všech prostor Národního zemědělského muzea Praha je po dobu akce zdarma.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem