přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Účastníme se veletrhu FOODEX JAPAN

11.3.2016

České potraviny se těší zájmu zákazníků a posilují svoje dobré jméno i v exotických a geograficky vzdálených destinacích. Například v Japonsku už našlo za necelé čtyři dny zájemce 250 litrů našeho piva, 10 litrů dvaačtyřiceti procentní třešňovice od likérky Rudolf Jelínek a 100 kg sekané od firmy Ravy. Letos již 41. ročník veletrhu FOODEX Japan se poprvé v historii koná za účasti českého Ministerstva zemědělství.

Foodex Japan je jedním z nejvýznamnějších světových potravinářských veletrhů v oblasti jihovýchodní Asie. Letos se koná již jeho 41. ročník, na výstavišti Makuhari Messe Convention Complex v Chibě v Tokiu. Statistická data veletrhu rostou: V loňském roce se veletrhu na 3 563 stáncích zúčastnilo 2 977 vystavovatelů ze 79 zemí světa na ploše téměř 30 000 m2.
Všechny tyto parametry veletrhu samozřejmě dávají českým potravinářským firmám slušnou naději na uzavření kontraktů a postupné etablování se na asijských trzích. Pod patronací Ministerstva zemědělství se účastní firmy Biomida a Carla s cukrovinkami, Czech Royal Beer, Pivovar Zubr a Rodinný pivovar Bernard, jeden z nejvýznamnějších evropských producentů ovocných destilátů - likérka Rudolf Jelínek, dále akciová společnost Ravy CZ s tepelně zpracovanými a vakuově balenými masnými výrobky, Semixo Plus s celozrnnými cereálními výrobky, směsmi na pečení a cukrovinkami a vinařství Lacina z Velkých Pavlovic.Letos přijelo 3 000 vystavovatelů, kteří obsadili 3 000 stánků, a návštěvnost, jež včera překročila hranici 75 tisíc, také „hrozí“ pokořit loňský údaj 77 361 návštěvníků, protože veletrh trvá od 8. do 11. března. 

Národní expozice MZe společně s českými firmami se nachází na ploše 81 m2 haly č. 5, v sousedství dalších evropských států, např. Španělska, Velké Británie, Maďarska a Rakouska. V české expozici představí své výrobky devět potravinářských firem, další dvě společnosti jsou zastoupeny informačními materiály.

Veletrh Foodex je rozdělen na Japonskou a Světovu výstavní část. Vystavují se Potraviny (od zemědělských produktů, přes pekárenské výrobky, cukrovinky, vejce, mražené výrobky, výrobky pro zdravou výživu, drůbež, ovoce a zeleninu, koření a bylinky, maso a masné výrobky, potravinářské oleje, bio produkty až po mořské plody) a Nápoje (pivo, brandy, likéry, destiláty, whisky, víno, čaj a káva, ovocné nápoje, minerální voda, nealkoholické nápoje).

Veletrh je podporován Ministerstvem zahraničních věcí Japonska, Ministerstvem zdraví, práce a  welfare, Japonskou turistickou agenturou, Prefekturou města Chiba, Městem Chiba.

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem