přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
29.1.2021

Minerální vody a nealko nápoje se stávají v Libanonu nedostatkovým zbožím

Libanonská infrastruktura a správa vodního hospodářství byla po mnoho let zanedbávána a je značně poškozena. Odhaduje se, že méně než polovina libanonských domácností je napojena na městský vodovodní řád, který je zastaralý (poslední větší státní investice se datují do období občanské války v letech 1975 – 1990), je dnes značně poškozen a často nefunguje vůbec.


29.1.2021

RUSKO loni dovezlo rekordní množství sýrů, nejvíce od zavedení sankcí

Dovoz mléčných výrobků do Ruska v roce 2020 dosáhl svého maxima od roku 2014, kdy byly zavedeny potravinářské sankce. Dovoz sýrů a tvarohu se zvýšil o 14 % na hodnotu 316 tis. tun, dovoz mléka, smetany a dalších mlékárenských výrobků o 16 % na hodnotu 442 tis. tun a dovoz másla o 7 % na 129 tis. tun.


29.1.2021

Investovaní do agro-technologií na Blízkém východě pandemie nijak nenarušila, naopak

I když se může zdát, že spolu s poklesem ekonomiky musely klesnout i investice do nových projektů, ne všude je to pravda. Například na Blízkém východě, především ve Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii, naopak pandemie urychlila připravované projekty a investice do potravinářských technologií.


29.1.2021

E-commerce v nákupu potravin v USA – výzva pro udržení spotřebitelů pro rok 2021

Zatímco pandemie covid-19 zrychlila tempo růstu online prodejů potravin o několik let, výzvou do budoucna bude udržení tohoto růstu dosaženého v průběhu roku 2020.


29.1.2021

Plán investic Delta Holdingu v Srbsku

Delta Holding, jedna z největších srbských společností oznámila, že plánuje velký investiční cyklus v celkové hodnotě 500 mil. EUR.


29.1.2021

Propad cen třešní v Číně v důsledku kontaminace koronavirem

Epidemie COVID-19 již delší dobu mění způsob, jak čínští spotřebitelé vnímají importované potraviny. Ojedinělé nálezy jeho stop na importovaných potravinách vedly ke zvýšení poptávky po domácích masných produktech a poklesu cen importované produkce. Stejný osud v poslední době potkal také importované třešně.


28.1.2021

Ministr Miroslav Toman jmenoval nového ředitele Výzkumného ústavu rostlinné výroby

Tisková zpráva – Vedení Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v.v.i. (VÚRV) se k 1. únoru ujme Mikuláš Madaras. Do funkce ředitele ho na návrh rady ústavu jmenoval ministr zemědělství Miroslav Toman.


27.1.2021

Dotazník MZe - vyberte si svůj veletrh a výstavu pro rok 2022 a 2023

Ministerstvo zemědělství spustilo 27.1.2021 krátký online dotazník s cílem zmapovat zájem českých firem o účast na mezinárodních veletrzích a výstavách (mimo Evropskou unii) v oblasti zemědělství a potravinářství v roce 2022 a 2023.


26.1.2021

Ptačí chřipka je potvrzena v dalších dvou lokalitách, SVS přijímá veterinární opatření v celé ČR

Tisková zpráva – Vzhledem k novým případům ptačí chřipky u volně žijících vodních ptáků v různých lokalitách jižních Čech, rozhodla dnes Státní veterinární správa (SVS) o vyhlášení mimořádných veterinárních opatření s celorepublikovou působností. Nařízení se týkají zákazu chovu drůbeže ve volném výběhu v evidovaných chovech, přemísťování a prodeje živé drůbeže chovatelům a pořádání svodů drůbeže a ptactva. Cílem opatření je minimalizovat riziko zavlečení nákazy do chovů drůbeže a zamezení dalšího šíření nákazy.


Datum konání: 26.1.2021  10:00 – 11:00

Pozvánka na webinář „Obchodování živočišnými produkty s Ruskou federací“

Ministerstvo zemědělství ČR a Velvyslanectví ČR v Moskvě (Ruská federace) si vás dovolují pozvat na online seminář, který se uskuteční v úterý 26. ledna 2021 v 10:00 SEČ. Seznámíte se…

zobrazit po