přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
5.2.2021

Zveřejnění informace Evropské komise k předkládání návrhů na propagaci zemědělských výrobků

Evropská komise zveřejnila informaci k předkládání návrhů na propagaci zemědělských výrobků.


5.2.2021

Digitálně řízená poptávka a zmírňování změn klimatu – nové publikace OECD

V lednu 2021 vydalo OECD publikací věnující se využití digitálních nástrojů v oblasti zdraví spotřebitelů a udržitelnosti potravinových systémů, ve stejném měsíci byl OECD publikován také dokument zabývající se výzvami a politikami zmírňování změn klimatu.


5.2.2021

Meziroční nárůst spotřeby alkoholu v Kazachstánu o pětinu

Prodej alkoholických nápojů v Kazachstánu se v r. 2020 zvýšil o více než 20 %. Místní produkce představovala 78,8 % trhu, zatímco dovoz představoval 21,2 %. Ve srovnání s rokem 2019 se dovoz alkoholických nápojů zvýšil o 11,3 %.  


5.2.2021

Zjednodušení registrace nově dovážených odrůd na Ukrajině

Kabinet ministrů minulý týden schválil návrh zákona, který zjednoduší postupy při dovozu nových odrůd rostlin ve formě zrušení opětovné registrace odrůd na Ukrajině, které jsou již registrovány v EU. To umožní farmářům rychleji přejít k produkci kvalitního ovoce a zeleniny podle světových standardů kvality.


1.2.2021

Ministerstvo zemědělství vyhlásí druhou výzvu programu Agricovid potravinářství, žádosti bude přijímat od 15. března

Tisková zpráva – S ohledem na stále omezené možnosti dodávek potravin do veřejného stravování a na trhy vyhlásí Ministerstvo zemědělství (MZe) druhou výzvu v dotačním programu Agricovid potravinářství. Rozhodným obdobím pro posuzování žádostí bude 1. prosince 2020 až 28. února 2021. Příjem žádostí začne 15. března, předtím musí ještě pravidla notifikovat Evropská komise.


1.2.2021

Ministerstvo zemědělství rozšiřuje projekty na zlepšení kvality pitné vody

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství (MZe) rozšíří od letošního roku pilotní projekty na šetrné hospodaření zemědělců v ochranném pásmu vodárenské nádrže Švihov na Želivce. Nově budou zemědělci používat méně přípravků na ochranu rostlin i na polích u nádrží Římov (Jihočeský kraj), Vrchlice (Středočeský kraj) a Opatovice (Jihomoravský kraj). Ročně vynaloží MZe na šetrné zemědělské postupy u vodárenských nádrží přibližně 70 milionů korun.


29.1.2021

Prominentní osobnosti z mnoha oborů se spojili v boji proti antibiotické rezistenci

Generální ředitel FAO Qu Do na prvním setkání předních osobností z oblasti výzkumu, byznysu a státního sektoru „One Health Global Leaders Group on Antimicrobial Resistance (AMR)“ prohlásil, že antibiotická rezistence je pomalu se plížící pandemie.


29.1.2021

Plán restrukturalizace národních dotací v Kazachstánu

Kazachstánská vláda plánuje reformovat systém čerpání státních dotací, ten by se měl stát ještě více transparentním a cíleným pro kazachstánské zemědělce.


29.1.2021

Pobídky státu pro ukrajinské občany vracející se ze zahraničí

Vláda Ukrajiny schválila dne 27. ledna 2021 návrh zákona o zavedení systému pobídek pro občany, kteří pracovali v zahraničí a vrátili se na Ukrajinu, zaměřený na podporu jejich podnikatelských aktivit. Cílem takové podpory ze strany státu je zajistit, aby lidé zůstali na Ukrajině a měli příležitost zahájit nebo rozvíjet své podnikání.


29.1.2021

Kvůli ptačí chřipce bylo aktuálně v Japonsku utraceno rekordní množství drůbeže

Od listopadu minulého roku bylo potvrzeno 36 ohnisek vysoce patogenního kmene ptačí chřipky v patnácti japonských prefekturách (z celkových 47). Utraceno muselo být 5,8 milionů ks drůbeže.

zobrazit po