přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
11.2.2021

Českému agrárnímu obchodu se loni dařilo. Jeho schodek se snížil ze 47,5 miliardy na 36,7 miliardy korun, téměř o čtvrtinu

Tisková zpráva – Českým zemědělcům, potravinářům a obchodníkům se loni podařilo vyvézt z České republiky více agrárního zboží než v roce 2019. Záporná bilance agrárního zahraničního obchodu (AZO) se zlepšila o 22,7 %, kdy se snížil schodek ze 47,5 miliardy na 36,7 miliardy korun. Celkový obrat AZO dosáhl 464,3 miliardy korun. Více se vyvezlo zejména do zemí EU, mírně se zhoršil export do zemí mimo Unii.


8.2.2021

Výroční zpráva Ministerstva zemědělství o poskytování informací za rok 2020 PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 301 KB)

Výroční zpráva Ministerstva zemědělství zpracována a vydána dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů.


5.2.2021

Česká republika úspěšně ukončila schvalovací proceduru na vývoz mléka a mléčných výrobků do Japonska

Česká republika úspěšně dokončila schvalovací proces, na základě kterého je možné pokračovat ve vývozu mléčných produktů z ČR do Japonska. 


5.2.2021

Růst cen potravin v Libanonu je nejvyšší z regionu Blízkého východu a severní Afriky (MENA)

Při hodnocení dopadu pandemie COVID-19 na inflaci cen potravin v regionu Blízkého východu a severní Afriky (MENA) uvádí Světová banka, že ceny potravin v Libanonu v období mezi 14. únorem 2020 a lednem 2021 prudce vzrostly ve všech kategoriích.  Byla srovnávána  změna cen potravin v 19 zemích regionu MENA v celkem pěti hlavních kategoriích,  kterými jsou sacharidy, mléčné výrobky, ovoce, maso a zelenina.


5.2.2021

Rusko se zařadilo mezi top pětku světových producentů vepřového

Na prvních příčkách v produkci vepřového masa se v roce 2020 umístila Čína, USA, Německo a Polsko. Rusko vyprodukovalo 4,276 mil. tun vepřového (jatečná hmotnost), čímž o 25 tis. tun předběhlo Brazílii.


5.2.2021

Jak funguje podpora agrotechnologických firem v Abú Dhabí a proč je to zajímavé pro české exportéry?

Již v několika příspěvcích jsem zmínil, že se Spojené arabské emiráty snaží diverzifikovat svou ekonomiku, a snížit tím svou závislost na ropě. A jelikož se to daří především emirátu Dubaj skrze turismus a mezinárodní obchod, ostatní emiráty začínají následovat podobnou strategii.


5.2.2021

Prodej lihovin v USA během roku 2020 vzrostl o 8 %

Přes dva zásadně negativní faktory – pandemie covid-19 a cla uvalená ze strany EU na vývoz lihovin jako odvetné opatření, dosáhly prodeje lihovin v uplynulém roce vyšších meziročních čísel, a to o necelých 8 % na hodnotu 31,2 mld. USD (dle DISCUS - Distilled Spirits Council of the US).


5.2.2021

Srbsko zveřejnilo výzvu k čerpání subvencí na živočišnou a rostlinnou výrobu na rok 2021

Od pondělí 1. 2. 2021 až do 31. 6. 2021 je možné, aby si srbské právnické osoby (firmy a zemědělská hospodářství) požádaly o subvence na živočišnou a rostlinnou výrobu.


5.2.2021

Důvěra čínských spotřebitelů v importované potraviny dále oslabuje

Čínské úřady odhalily stopy koronaviru na mléčných jujube, které sice byly vyrobeny v Číně, ale jako surovina byla použita sušená syrovátka ze stejného zdroje na Ukrajině jako v případě kontaminované zmrzliny zachycené v polovině ledna.


5.2.2021

Zveřejnění informace Evropské komise k předkládání návrhů na propagaci zemědělských výrobků

Evropská komise zveřejnila informaci k předkládání návrhů na propagaci zemědělských výrobků.

zobrazit po