přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
15.6.2009

Vláda schválila výroční zprávu Státního zemědělského intervenčního fondu

Tisková zpráva – Výroční zprávu o činnosti Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) za rok 2008 předložil dnes vládě ministr zemědělství Jakub Šebesta.


12.6.2009

Ministr zemědělství Jakub Šebesta odmítá nákup dluhopisů Oleofinu

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta na základě zpracovaného auditu odmítá nákup dluhopisů firmy Oleofin za 300 milionů korun prostřednictvím Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF). Podle výsledků auditu by tato transakce naplňovala všechny znaky veřejné podpory.


12.6.2009

Ministr Šebesta se kvůli úhynu ryb sešel s předsedou rybářského svazu

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta měl dnes jednání s předsedou Českého rybářského svazu Petrem Semeniukem, důvodem je velký rozsah uhynulých ryb pod Orlickou přehradou. Příčinou tohoto úhynu ryb byla manipulace s vodou na přehradě Orlík. Ministr zemědělství a předseda rybářského svazu se dohodli na řešení vzniklé situace, zejména na doplnění ryb do přehrady na původní stavy.


9.6.2009

Ministr zemědělství J. Šebesta odvolal z funkce ekonomického náměstka Petra Kušnierze

Tisková zpráva – Ministr zemědělství J. Šebesta odvolal z funkce ekonomického náměstka Petra Kušnierze.


9.6.2009

Ministr zemědělství J. Šebesta jednal s vysokými ruskými představiteli na Světovém obilnářském fóru v Sankt Petěrburgu

Tisková zpráva – Český ministr se sešel k bilaterálním jednáním s nedávno jmenovanou ministryní zemědělství Ruské federace Elenou Skrynnik a s gubernátorem Leningradské oblasti Valerijem Serďukovem, kde hovořili o možnostech další spolupráce, zejména při přenosu vyspělých českých technologií. Ruští představiteli vysoce ocenili dodávky plemenného skotu, který se podle slov ministryně Skrynnik v ruských podmínkách velmi dobře adaptuje, a úspěšné česko-ruské projekty v oblasti živočišné výroby v republice Baškortostán a v Samarské oblasti.


5.6.2009

Příprava v pořadí třetího včelařského programu začíná

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství v tomto týdnu navštívil zástupce Evropské komise pro oblast včelařství pan Laurent Lourdais. Cílem setkání zástupců ministerstva, Českého svazu včelařů, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní veterinární správy a zástupců Komise bylo nastartovat přípravu třetího pokračování včelařského programu, který se v minulosti osvědčil.


27.5.2009

Odborníci diskutovali o krizi v lesnickém odvětví

Tisková zpráva – V minulém týdnu uspořádalo MZe ve spolupráci se Zemědělským výborem Poslanecké sněmovny odborný seminář, jehož tématy byla ekonomická krize v sektoru lesního hospodářství, specifika zadávání veřejných zakázek v lesním hospodářství a návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se stanoví povinnosti hospodářských subjektů uvádějících na trh dřevo a dřevařské výrobky.


25.5.2009

Vláda schválila novelu zákona o oběhu osiva a sadby

Tisková zpráva – Vláda na svém dnešním jednání odsouhlasila novelu zákona o oběhu osiva a sadby. Cílem předkládaného návrhu je dosažení souladu s právními předpisy EU v oblasti uvádění do oběhu osiva a sadby, zejména při uvádění do oběhu osiva odrůd, které jsou významné z hlediska zachování genetických zdrojů rostlin.


22.5.2009

Výstava Natura Viva 2009 odstartuje v neděli

Tisková zpráva – Desítky organizací a firem se zaměřením na obory myslivost, rybářství, včelařství a zahrádkářství se od neděle představí návštěvníkům 15. ročníku mezinárodní výstavy Natura Viva 2009, která proběhne v prostorách Výstaviště v Lysé nad Labem.


22.5.2009

Mariánskolázeňské oplatky získaly Chráněné zeměpisné označení EU

Tisková zpráva – Praha, 22. května 2009 - Evropská komise schválila zapsání Mariánskolázeňských oplatek do rejstříku Chráněných zeměpisných označení Evropské unie (PGI). Staly se tak vedle Hořických trubiček, Štramberských uší nebo například Pardubického perníku již 19. českou potravinou, která může používat toto označení.

zobrazit po