přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
7.5.2009

Čtvrté kolo žádostí o dotace z OP Rybářství bude spuštěno v červnu

Tisková zpráva – V rámci čtvrtého kola Operačního programu Rybářství, které proběhne 23. - 29. června, budou moci žadatelé předkládat projekty v opatření 3.4. Pilotní projekty. Na projekty je v tomto kole určeno 10 milionů korun. Pravidla pro poskytování dotací na projekty v tomto opatření schválil koncem dubna ministr zemědělství Petr Gandalovič.


7.5.2009

EU chce nové bio logo. Navrhnou ho studenti výtvarných škol

Tisková zpráva – Praha, 7. května 2009, TZ CZ PRES - Evropská komise vyhlašuje mezinárodní soutěž pro studenty a absolventy výtvarných škol o návrh jednotného evropského loga pro produkty ekologického zemědělství. Vítězný návrh bude od 1. července 2010 užíván na biopotravinách pocházejících ze zemí EU.


5.5.2009

Zemědělci se systému kontrol podmíněnosti obávat nemusejí

Tisková zpráva – V letošním roce se v České republice vůbec poprvé zavádí systém kontrol podmíněnosti, známý rovněž pod názvem cross compliance. Nová pravidla byla dlouho diskutována a částí zemědělské veřejnosti byla očekávána s obavami. Podle ministra Petra Gandaloviče se ale zemědělci kontrol podmíněnosti obávat nemusejí.


5.5.2009

Česko jako první země EU ratifikovala vyhlášku o faremním zpracování

Tisková zpráva – Čeští farmáři budou moci jako vůbec první v rámci Evropské unie oficiálně využít vyhlášku upravující faremní zpracování potravin. Jedná se o průlomové opatření, které výrazně zjednoduší výrobu potravin v omezeném, konkrétně stanoveném množství při zachování standardů kvality.


30.4.2009

Gandalovič: používání antiradarů ve vozech Lesů ČR považuji za nevhodné

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Gandalovič se dnes sešel s generálním ředitelem Lesů ČR s.p. Svatoplukem Sýkorou. Projednali nákup vozů Audi a používání antiradarů.


28.4.2009

Gandalovič: Stát nemůže výkupní cenu mléka ovlivnit

Tisková zpráva – Stát neurčuje a nemůže ovlivnit ceny na trhu s mlékem. Řešením současné situace v sektoru jsou pouze systémová opatření. V reakci na zítřejší plánované protestní akce zemědělců to uvedl ministr Petr Gandalovič.


28.4.2009

Ministr Gandalovič zahájil veletrh Víno & Destiláty

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Gandalovič společně s předsedou Senátu Přemyslem Sobotkou dnes v areálu pražského Výstaviště zahájili 12. ročník mezinárodního nápojového veletrhu pro gastronomii Víno & Destiláty.


27.4.2009

Ministr Gandalovič zajistil pro obce peníze na proplacení DPH

Tisková zpráva – Daň z přidané hodnoty u projektů pro páté kolo čerpání evropských podpor v rámci Programu rozvoje venkova uhradí stát. Podle ministra zemědělství Petra Gandaloviče je to výsledek jednání mezi ministry zemědělství a financí.


22.4.2009

Včelaři ocenili rychlou a účinnou pomoc ministra Gandaloviče

Tisková zpráva – Na dnešním jednání ocenili zástupci Českého svazu včelařů rychlou pomoc ministerstva zemědělství při potížích způsobených přemnožením roztoče varroa destructor. V zimním období 2007-2008 způsobil tento roztoč úhyn 120 000 včelstev.


22.4.2009

Místní akční skupiny budou mít na žádosti o dotace více času

Tisková zpráva – Ze 14 na 60 dní prodloužil ministr Gandalovič lhůtu na opravu Žádostí o dotaci ve vztahu k nezpůsobilému DPH. Místní akční skupiny tak budou víc více času na přípravu a projednání příslušné úpravy projektů ve svých zastupitelstvech i směrem k bankám.

zobrazit po