přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
3.9.2021

Dračí ovoce trpí pandemickými problémy

Největším světovým producentem a vývozcem dračího ovoce je Vietnam, kam rostlinu přivezli Francouzi v 19. století. Roční produkce oblíbeného kaktusovitého ovoce ve Vietnamu dnes převyšuje jeden milion tun, což je trojnásobek sklizně veškerého ovoce v České republice. Drtivá většina dračího ovoce je určena na vývoz, především do Číny.


3.9.2021

Plán vytvoření státního orgánu stabilizující ceny potravin v Kazachstánu

1. září 2021 prezident Kazašské republiky Kassym-Jomart Tokajev zkritizoval během svého vystoupení činnost státních orgánů, které dle jeho názoru nepřijaly účinná opatření ke stabilizaci cen potravin při jejich růstu. Nařídil vládě vytvoření konkrétního orgánu během 30 dnů, který bude zodpovědný za cenovou stabilizaci potravinářských výrobků.


3.9.2021

Na Ukrajině v platnosti Postup pro vytvoření registrační dokumentace pro doplňkové látky pro zvířata

Dne 30. srpna vstoupilo v platnost nařízení Ministerstva hospodářství o přijetí Postupu pro vytvoření registrační dokumentace, které odblokovalo postup pro státní registraci doplňkových látek pro zvířata. Přijetí bylo důležitým krokem k tomu, aby se ukrajinský trh s krmivy přizpůsobil požadavkům EU.


3.9.2021

ČR schválena pro export vepřového masa do Japonska

Dne 24. srpna 2021 japonské Ministerstvo zemědělství, lesnictví a rybářství (MAFF) uznalo Českou republiku zemí bez výskytu afrického moru prasat (AMP), což je hlavní podmínkou pro obnovení vývozů vepřového masa a výrobků z něj.


3.9.2021

Největším exportérem skotu do Libanonu je Brazílie

Tento týden bylo v brazilském přístavu Rio Grande naloženo celkem 20.000 kusů skotu, z toho 4.000 kusů pro Libanon a zbytek do Turecka. Jedná se o telata plemene Angus a Brangus, která byla křížena z evropských plemen. Pocházejí z farem v jižním státě Rio Grande do Sul a jsou ve věku od 7 do 12 měsíců v přibližné váze 250 kg /kus.


3.9.2021

Státní holding ADQ nadále rozšiřuje své zemědělské aktivity

Jedna z největších emirátských společností ADQ spustila první udržitelnou potravinářskou výrobu v zemi. Podnik, otevřený uprostřed obchodní zóny ve městě Al Ain, má pomoci Emirátům získat prvenství v produkci čerstvých prémiových potravin v regionu. Jako další výhodu si od projektu slibují celkové snížení závislosti na dovozu těchto produktů ze zahraničí. Projekt získal název AgTech Park pro udržitelnou produkci a distribuci.


3.9.2021

Nižší úroda brambor v Bosně a Hercegovině

Nepříznivé počasí jako jarní mráz a poté dlouhotrvající sucho a vysoké teploty se nepříznivě projevilo na letošní úrodě brambor v Bosně a Hercegovině. Sucho a vysoké teploty způsobily, že výnosy z ploch osazených bramborami budou nižší i o více než 30 % oproti minulým rokům.


3.9.2021

Čínské firmy začínají financovat veřejně prospěšné projekty a rozvoj venkova

V souvislosti s nedávnými kroky čínské vlády omezujícími činnost technologických gigantů čínský prezident Xi Jinping prohlásil, že je potřeba regulatorně zajistit lepší redistribuci bohatství a limitovat nadměrně vysoké příjmy. Od velkých firem má být požadováno, aby více přispívaly na projekty zvyšující veřejné blaho.


3.9.2021

Česká republika může začít opět vyvážet vepřové maso do Japonska

Tisková zpráva – Japonské Ministerstvo zemědělství, lesnictví a rybářství (MAFF) uznalo Českou republiku zemí bez výskytu afrického moru prasat (AMP), což je hlavní podmínkou pro obnovení vývozů vepřového masa a výrobků z něj.


Datum konání: 27.8.2021  13:00 – 14:30

Pozvánka na seminář „Jak získat zahraniční pracovníky do českého zemědělství, potravinářství a…

Jste firma podnikající v oblasti zemědělství, potravinářství nebo lesnictví? Využívá Vaše firma pracovníky ze zahraničí nebo o jejich zapojení uvažuje? Zajímá Vás, jaké jsou…

zobrazit po