přechod na části stránky


Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
24.4.2015

Přijďte si prohlédnout unikátní interiéry budovy Ministerstva zemědělství

Tisková zpráva – V sobotu 16. května 2015 bude mít veřejnost jedinečnou příležitost nahlédnout do prostor Ministerstva zemědělství v Praze 1 na Těšnově.


24.4.2015

Možnosti kofinancování projektů z fondu CEI KEP Austria pro rok 2015

Střeroevropská iniciativa (CEI), jejímž členem je i Česká republika, uveřejnila výzvu k předkládání žádostí na kofinancování projektů z instrumentu KEP Austria (Know-how Exchange Programme) na rok 2015.


24.4.2015

Ministerstvo zemědělství jedná o programu na obnovu drobných venkovských staveb s dalšími resorty

Tisková zpráva – Zástupci Ministerstva zemědělství společně s ministerstvy pro místní rozvoj, kultury a obrany upravují nastavení dotačních programů, z nichž se financují opravy menších venkovských staveb. Cílem jednání je připravit takové programy, které by se vzájemně doplňovaly a co nejefektivněji by využily příspěvky ze státního rozpočtu.


23.4.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Chceme finančně více podpořit pěstitele okrasných květin i ovoce a zeleniny

Tisková zpráva – Smyslů plná zahrada je podtitul jarní etapy mezinárodní květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc 2015, která dnes začala za účasti ministra zemědělství Mariana Jurečky. Ten se v rámci největší a nejstarší české květinové expozice zúčastnil i jednání u kulatého stolu se zástupci profesních organizací.


17.4.2015

Kuřecí stehenní řízky obsahovaly salmonelu

Tisková zpráva – Laboratorní vyšetření dne 16. dubna prokázalo přítomnost Salmonelly enteritidis v balených, hluboce mražených stehenních řízcích bez kosti a kůže od polského výrobce. Ještě tentýž den byl telefonicky informován provozovatel místa příchodu zásilky a bylo zahájeno stahování výrobku z tržní sítě.


16.4.2015

Výběrové řízení - státní tajemník v Ministerstvu zemědělství

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na služební místo státního tajemníka v Ministerstvu zemědělství


16.4.2015

Zámecká pouť v pobočce Národního zemědělského muzea na zámku Kačina

Tisková zpráva – Tradiční jarní akce s názvem Zámecká pouť se koná v neděli 19. dubna na zámku Kačina u Kutné Hory. Akce, která se uskuteční od 10 do 17 hodin, zároveň zahájí turistickou sezonu.


15.4.2015

V letech 2012 - 2014 vznikla protipovodňová opatření za 8,5 miliardy korun

Tisková zpráva – Vláda dnes vzala na vědomí zprávu o plnění programů prevence před povodněmi, kterou jí předložil ministr zemědělství Marian Jurečka. Zpráva mimo jiné shrnuje výsledky posledních dvou let Programu prevence před povodněmi II Ministerstva zemědělství, který skončil koncem roku 2014. Loni začal Program prevence před povodněmi III.


15.4.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Díky rostoucímu zájmu o biopotraviny se zvýšil celkový obrat trhu s nimi na 2,7 mld. korun

Tisková zpráva – Čechům podle Zprávy o trhu s biopotravinami v ČR, kterou vypracoval Ústav zemědělské ekonomiky a informací, chutnají biopotraviny stále více. Lidé za ně v roce 2013 utratili téměř 2 miliardy korun, což představuje nárůst o 9,5 % v porovnání s rokem 2012. Průměrná roční spotřeba na obyvatele zůstává na necelých 200 korunách. Podíl biopotravin na celkové spotřebě potravin a nápojů zůstává nízký, na úrovni 0,71 %.


14.4.2015

Vyjádření Ministerstva zemědělství k novele zákona o vinařství

Tisková zpráva – Vyjádření Ministerstva zemědělství k novele zákona o vinařství.

zobrazit po

Majetkové vyrovnání s církvemi

Registry a aplikace

Kalendář