přechod na části stránky


Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
Datum konání: 13.9.2014 

Poznej svého farmáře v EKO Sadech Komňa

Nový projekt Ministerstva zemědělství (MZe) s názvem Poznej svého farmáře zavítá do Zlínského kraje do EKO Sadů Komňa. Návštěvníci budou moci ochutnat výrobky z místní farmy, ale…


12.9.2014

Ministr Marian Jurečka: Podpora ovocnářů a zelinářů je důležitá pro udržení zaměstnanosti na venkově

Tisková zpráva – Podpora pěstování ovoce a zeleniny patří k prioritám ministra zemědělství Mariana Jurečky. Na zahájení výstavy Zahrada Čech v Litoměřicích dnes uvedl, že je to významný sektor z hlediska udržení zaměstnanosti v zemědělství a na venkově. Na výstavě ministr také předal ocenění vítězům soutěže Regionální potravina Ústeckého kraje.


11.9.2014

Evropská komise pozastavila příjem žádostí o kompenzace, ČR požaduje navýšení peněz

Tisková zpráva – Evropská komise (EK) dnes informovala, že na základě údajů doposud nahlášených jednotlivými členskými státy byly vyčerpány peníze určené na podporu zemědělců pro některé druhy ovoce a zeleniny v souvislosti s ruským embargem. Jde především o jablka, dále zelí, okurky, rajčata, mrkev, papriku atd. Další žádosti zatím nebude Komise přijímat.


11.9.2014

Valtické muzeum chystá pro návštěvníky nový víceúčelový prostor

Tisková zpráva – Moderní víceúčelový prostor pro výstavy a jednorázové výukové akce vzniká v Muzeu vinařství, zahradnictví a životního prostředí ve Valticích. Provoz muzea stavební úpravy, které začaly 1. září, omezují minimálně. Muzeum vzniklo jako pobočka Národního zemědělského muzea Praha, jehož zřizovatelem je Ministerstvo zemědělství.


11.9.2014

Ministr zemědělství Jurečka zahájil v Radešínské Svratce Národní výstavu českého strakatého skotu

Tisková zpráva – Výhody i možnosti chovu českého strakatého skotu připomíná 12. národní výstava českého strakatého skotu, jedna z největších akcí svého druhu v České republice i ve střední Evropě. V Radešínské Svratce v Kraji Vysočina ji dnes zahájil ministr zemědělství Marian Jurečka.


10.9.2014

Zámek Ohrada přivítá odborníky na historii obor a bažantnic

Tisková zpráva – Obory a bažantnice v kulturní historii je název mezinárodní konference, která se uskuteční 5. až 7. listopadu 2014 v Muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou. Její exkurzní část pak ve významných oborních chovech Lesů České republiky (LČR), s.p. - Staré oboře v Hluboké nad Vltavou a Sedlické oboře a také na školním polesí Lesnických škol v Písku. Akci pořádá Národní zemědělské muzeum (NZM) Praha ve spolupráci s LČR a Lesy Slovenskej republiky, š.p. - Lesníckým a drevárským muzeem ve Zvolenu.


9.9.2014

Ministr zemědělství Jurečka: Větší propojení výrobců a prodejců s potravinovými bankami přispěje k menšímu plýtvání potravinami

Tisková zpráva – Plýtvání potravinami, hledání nástrojů distribuce potravin prostřednictvím potravinových bank, případně jiných organizací a problematika zdanění DPH u darovaných potravin byla témata dnešního Kulatého stolu. Ministr zemědělství Marian Jurečka se u něj setkal se zástupci potravinových bank a nevládních organizací.8.9.2014

Ministerstvo zemědělství finančně podpořilo projekt, který pomůže zadržovat vodu v krajině

Tisková zpráva – Částkou 674 tisíc korun přispělo Ministerstvo zemědělství na projekt neziskové organizace Čmelák – Společnost přátel přírody. Projekt nazvaný „Podpora retenční schopnosti krajiny – obnova krajinných struktur“ přiblíží veřejnosti strategii péče o krajinu a poskytování podpory u konkrétních revitalizačních projektů v Libereckém kraji.


Datum konání: 6.9.2014 

Farma rodiny Němcovy - Farmářské slavnosti

Farmářské slavnosti jsou celodenní akce pro širokou veřejnost a především pro rodiny s dětmi. Konají se na vybraných farmách po celé České republice.

zobrazit po

Majetkové vyrovnání s církvemi

Registry a aplikace

Kalendář