přechod na části stránky


Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
Datum konání: 13.9.2014 

Poznej svého farmáře v EKO Sadech Komňa

Nový projekt Ministerstva zemědělství (MZe) s názvem Poznej svého farmáře zavítá do Zlínského kraje do EKO Sadů Komňa. Návštěvníci budou moci ochutnat výrobky z místní farmy, ale…


Datum konání: 6.9.2014 

Farma rodiny Němcovy - Farmářské slavnosti

Farmářské slavnosti jsou celodenní akce pro širokou veřejnost a především pro rodiny s dětmi. Konají se na vybraných farmách po celé České republice.


2.9.2014

Ministr zemědělství Jurečka: Projekt Ovoce a zelenina do škol vstupuje do nového školního roku s vyšší finanční podporou

Tisková zpráva – Žákům prvního stupně základních škol, ale nově i předškolákům a žákům šestých tříd speciálních škol, je od nového školního roku určen projekt Ovoce a zelenina do škol. Zvyšuje se také finanční podpora. Projekt probíhá v České republice od roku 2009 v rámci Společné zemědělské politiky EU. Jeho cílem je pomáhat zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny a zlepšit u dětí stravovací návyky.


1.9.2014

Nabídka na účast v Programu pro pokročilé vzdělávání mladých úředníků z členských zemí CEI

Střeroevropská iniciativa (CEI), jejímž členem je i Česká republika, uveřejnila výzvu k zasílání přihlášek k účasti v Programu pro pokročilé vzdělávání mladých úředníků z členských zemí CEI zaměřeném na řízení projektů kofinancovaných EU.


1.9.2014

Národní zemědělské muzeum hledá partnera pro provoz své farmy

Tisková zpráva – Národní zemědělské muzeum (NZM) v Praze hledá partnera pro provoz své ukázkové farmy. Ta měla na muzejním dvoře své místo od roku 2006, loni však byl její provoz přerušen.


30.8.2014

Premiér Bohuslav Sobotka a ministr zemědělství Marian Jurečka v Českých Budějovicích oslavili se zemědělci Národní dožínky

Tisková zpráva – Výsledky celoroční práce zemědělců dnes na tradičních Národních dožínkách oslavili předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr zemědělství Marian Jurečka. Tato slavnost se každoročně koná v rámci výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích.


Datum konání: 30.8.2014 

Poznej svého farmáře na Farmě Pod lipou

Nový projekt Ministerstva zemědělství (MZe) s názvem Poznej svého farmáře zavítá do Královéhradeckého kraje na Farmu Pod lipou. Návštěvníci budou moci ochutnat výrobky z místní farmy,…


29.8.2014

Newsletter MZe č. 4/2014 PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 4 MB)

informační zpravodaj Ministerstva zemědělství


29.8.2014

Prodloužení termínu uzávěrky přijímání návrhů projektů ve veřejné soutěži ve výzkumu, vývoji a inovacích v programu KUS

Tisková zpráva – Z rozhodnutí ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky ze dne 29.8.2014 se z důvodu nefunkčnosti aplikace ve dech 27.8.2014 a 28.8.2014 prodlužuje termín uzávěrky přijímání návrhů projektů ve vyhlášené veřejné soutěži ve výzkumu, vývoji a inovacích v rámci programu Komplexní udržitelné systémy v zemědělství 2012 – 2018 „KUS“ do úterý 2. září 2014 do 16,00 hod.


29.8.2014

Státní pozemkový úřad mění sazbu nájemného za pozemky

Tisková zpráva – S účinností od 1. října 2014 Státní pozemkový úřad (SPÚ) mění sazbu ročního nájemného za zemědělské pozemky s příslušností hospodařit SPÚ, a to z 1 % na 2,2 %. Změna bude realizována prostřednictvím dodatku ke stávajícím nájemním smlouvám.

zobrazit po

Majetkové vyrovnání s církvemi

Registry a aplikace

Kalendář