přechod na části stránky


Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
22.5.2015

Ministerstvo zemědělství k problematice biopaliv – časté otázky a odpovědi

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství poskytuje široké veřejnosti informace k problematice biopaliv.


22.5.2015

Ministerstvo zemědělství přidá ještě letos na prevenci boje proti nákazám prasat a drůbeže 350 milionů korun

Tisková zpráva – Dotace z národních zdrojů pro chovy drůbeže a prasat se zvýší. Rozpočet Nákazového fondu letos stoupne z původně plánovaných 600 milionů o dalších 350 milionů korun. Příspěvky dostanou farmáři na činnosti, které přispívají k ozdravení prasat a drůbeže a zabraňují šíření infekčních nákaz v chovech.


19.5.2015

Dnes začal 20. ročník mezinárodní myslivecké výstavy NATURA VIVA

Tisková zpráva – V Lysé nad Labem dnes začal jubilejní 20. ročník mezinárodní výstavy NATURA VIVA, který se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. Veletrh je zaměřen na myslivost, rybářství, včelařství a zahrádkářství. Ministerstvo zemědělství se akce, která potrvá do neděle 24. května, účastní pravidelně.


19.5.2015

Ministr Jurečka: Obchodní řetězce nesmí zneužívat svého postavení na trhu a znevýhodňovat zemědělce a potravináře

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka se v Bratislavě sešel na dvoudenním zasedání se svými resortními kolegy zemí Visegrádské skupiny. S ministry zemědělství Slovenska, Bulharska, Maďarska, Polska, Rumunska a Slovinska jednal o způsobech, jak zlepšit postavení zemědělců v rámci dodavatelsko-potravinářského řetězce, zjednodušení Společné zemědělské politiky a o lesnictví.


18.5.2015

Evropská komise ukončila schvalování Programu rozvoje venkova. Čeští zemědělci z něj v příštích letech dostanou více než 84 miliard korun

Tisková zpráva – Evropská komise ukončila schvalovací proces Programu rozvoje venkova (PRV) 2014 – 2020. Definitivně ale Komise o programu ještě nerozhodla, podle předpokladů tak učiní do několika dnů. České zemědělství získá z Programu rozvoje venkova v příštích letech téměř 3,1 miliardy eur (více než 84 miliard korun). Z toho bude 2,3 miliardy eur (63 miliard korun) z unijních zdrojů a 768 milionů eur (21 miliard korun) z českého rozpočtu. Nejedná se však o klasický operační program. PRV se zaměřuje prioritně na obnovu, zachování a zlepšení přírodních ekosystémů závislých na zemědělské produkci prostřednictvím plošných opatření. Významný podíl finančních prostředků PRV je cílen do projektových investičních opatření ke zvýšení konkurenceschopnosti zemědělství i na inovace v zemědělských a potravinářských podnicích a také na vytvoření nových pracovních míst na venkově.


18.5.2015

Den otevřených dveří na Ministerstvu zemědělství si nenechal ujít ani ministr Jurečka s rodinou. Spolu s ním i dalších 1000 návštěvníků.

Tisková zpráva – Přibližně tisícovka lidí se v sobotu 16. května zúčastnila dne otevřených dveří na Ministerstvu zemědělství v rámci celopražského festivalu Open House, a měla tak možnost obdivovat nejmodernější zemědělskou techniku i historické expozice Národního zemědělského muzea, ochutnat kvalitní potraviny oceněné prestižní známkou Klasa či zkusit svou zručnost na simulátoru dojení nebo při nejrůznějších soutěžích. Bezmála šest set z nich pak nelitovalo námahy, vyšlapali až do čtvrtého patra, aby si mohli prohlédnout některé místnosti bývalého reprezentativního bytu ministra, jeho současnou pracovnu, jednací sály a další prostory zpřístupněné budovy, která právě v pondělí 18. 5. oslaví 87 let od položení základního kamene.


14.5.2015

Výsledky agrárního zahraničního obchodu ČR za 1. čtvrtletí roku 2015

Český statistický úřad zveřejnil 7. května 2015 první předběžná data o zahraničním obchodě za 1. čtvrtletí roku 2015.


12.5.2015

Ministr zemědělství Marian Jurečka: Pravidelné kontroly ekologických farem i podniků považujeme za nezbytné

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka se včera v Bruselu zúčastnil zasedání Rady pro zemědělství a rybářství. Ministři zemědělství spolu jednali o nových pravidlech pro ekologickou produkci, o zjednodušení pravidel Společné zemědělské politiky nebo o dobrých životních podmínkách v chovech prasat. Ministr Jurečka se také setkal se svým lucemburským protějškem Fernandem Etgenem.


7.5.2015

Ministr zemědělství Marian Jurečka je na návštěvě Plzeňského kraje

Tisková zpráva – Podpora protipovodňových opatření, pozemkové úpravy, Program rozvoje venkova a další zemědělská témata jsou hlavními body pracovní cesty ministra zemědělství Mariana Jurečky do Plzeňského kraje. Ministr jednal s primátorem Plzně Martinem Zrzaveckým a také ředitelem Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje Filipem Uhlíkem. Na programu má i setkání s domažlickým starostou Miroslavem Machem, besedu se zemědělci v Mrákově a prohlídku tamního zemědělského obchodního družstva.


6.5.2015

Ministr Jurečka po jednání s prezidentem Evropské mléčné rady Romualdem Schaberem: Jsme připraveni řešit případné kolísání cen na trhu s mlékem

Tisková zpráva – O vývoji na trhu s mlékem po ukončení režimu mléčných kvót dnes v Praze jednal ministr zemědělství Marian Jurečka s prezidentem Evropské mléčné rady Romualdem Schaberem. Shodli se, že po ukončení mléčných kvót v EU může docházet ke kolísání cen mléka.

zobrazit po

Majetkové vyrovnání s církvemi

Registry a aplikace

Kalendář