přechod na části stránky


Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
24.7.2014

Plochy s geneticky modifikovanou kukuřicí v České republice dlouhodobě klesají

Tisková zpráva – Geneticky modifikované kukuřice se letos v České republice vypěstuje méně. Pěstuje se na 1754 hektarech, což je o 806 hektarů méně než v loňském roce. Stejná situace je v ostatních státech Evropské unie, kde plochy s geneticky modifikovanými rostlinami stagnují nebo klesají. V mimoevropských zemích naopak každoročně přibývá polí s geneticky upravenými rostlinami.


23.7.2014

Ministr zemědělství Marian Jurečka jednal v Židlochovicích se svým rakouským kolegou Andrä Rupprechterem

Tisková zpráva – Aktuální stav Společné zemědělské politiky včetně systému mléčných kvót byly tématem jednání ministra zemědělství Mariana Jurečky s rakouským ministrem zemědělství, lesnictví, životního prostředí a vodního hospodářství Andrä Rupprechterem v Židlochovicích na jižní Moravě. Ministři se věnovali také aktuálním politickým otázkám a vztahům mezi oběma zeměmi.


23.7.2014

Systém základních plateb, minimální požadavky a přechodná vnitrostátní podpora. Dotační podpora lesního hospodářství do roku 2020

I. pilíř – Základní platby, II. pilíř – Lesy a podpora lesního hospodářství v letech 2015 - 2020


22.7.2014

Premiér Bohuslav Sobotka: Stát má zájem o stabilní podporu českých pěstitelů a výrobců

Tisková zpráva – V Národním zemědělském muzeu na pražské Letné se dnes k bilanční schůzce sešli předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr zemědělství Marian Jurečka. Jednali například o Programu rozvoje venkova, který před několika dny schválila vláda, o dotacích do zemědělství v příštích letech, úsporách v resortu nebo o kvalitě a bezpečnosti potravin.


21.7.2014

Zájem o značku Regionální potravina roste. Lidé se s ní setkají i díky novému projektu Ministerstva zemědělství Poznej svého farmáře

Tisková zpráva – Zákazníci i výrobci mají stále větší zájem o produkty se značkou Regionální potravina. Již pátým rokem ji uděluje Ministerstvo zemědělství nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Letos bylo oceněno 106 výrobků z 1294 přihlášených od 433 výrobců. Soutěži Regionální potravina byla věnovaná dnešní tisková konference Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), který je administrátorem značky. Zástupci MZe zároveň představili nový projekt Poznej svého farmáře.


16.7.2014

Nová Společná zemědělská politika upravuje systém přímých plateb, nabízí podporu investic a mladých zemědělců

I. pilíř – Základní principy, II. pilíř – Podpora investic a mladých zemědělců


16.7.2014

Ministerstvo zemědělství podpořilo 2,5 milionu korun projekt sociálně znevýhodněných

Tisková zpráva – Finanční podporu ve výši 2,5 milionu korun od Ministerstva zemědělství obdrží Pomoc Týn nad Vltavou, z.s. Peníze půjdou na projekt sociálně znevýhodněných, zejména ve venkovském prostředí a zemědělských provozech.


15.7.2014

Ministerstvo zemědělství využije institut předběžné tržní konzultace v rámci projektu „Registry MZe – Požadavky společné zemědělské politiky“

Tisková zpráva – V souvislosti s přípravou projektu „Registry MZe – Požadavky společné zemědělské politiky“ se Ministerstvo zemědělství rozhodlo udělat průzkum trhu a využít tzv. předběžné tržní konzultace. Jejím účelem je získat veškeré informace a podklady nezbytné pro další rozhodnutí o podmínkách realizace tohoto projektu.


15.7.2014

Zvýhodnění účasti českých firem na veletrhu Fine Food Australia 2014

Ministerstvo zemědělství informuje, že v rámci podpory účasti českých firem na mezinárodních veletrzích nabízí Konzulát ČR v Sydney českým potravinářským firmám, které mají zájem o australský a pacifický trh, možnost prezentovat se katalogově či osobně na stánku České republiky (náklady se odhadují na cca 15-18 000,- CZK dle počtu přihlášených firem).


14.7.2014

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond může letos použít na podporu zemědělců navíc 180 milionů korun

Tisková zpráva – Vláda dnes vyhověla žádosti Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF). Ten žádal o převod části nevyužité dotace, konkrétně 180 milionů korun, z loňského roku.

zobrazit po

Majetkové vyrovnání s církvemi

Registry a aplikace

Kalendář