přechod na části stránky


Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
Datum konání: 13.9.2014 

Poznej svého farmáře v EKO Sadech Komňa

Nový projekt Ministerstva zemědělství (MZe) s názvem Poznej svého farmáře zavítá do Zlínského kraje do EKO Sadů Komňa. Návštěvníci budou moci ochutnat výrobky z místní farmy, ale…


Datum konání: 6.9.2014 

Farma rodiny Němcovy - Farmářské slavnosti

Farmářské slavnosti jsou celodenní akce pro širokou veřejnost a především pro rodiny s dětmi. Konají se na vybraných farmách po celé České republice.


Datum konání: 30.8.2014 

Poznej svého farmáře na Farmě Pod lipou

Nový projekt Ministerstva zemědělství (MZe) s názvem Poznej svého farmáře zavítá do Královéhradeckého kraje na Farmu Pod lipou. Návštěvníci budou moci ochutnat výrobky z místní farmy,…


29.8.2014

Prodloužení termínu uzávěrky přijímání návrhů projektů ve veřejné soutěži ve výzkumu, vývoji a inovacích v programu KUS

Tisková zpráva – Z rozhodnutí ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky ze dne 29.8.2014 se z důvodu nefunkčnosti aplikace ve dech 27.8.2014 a 28.8.2014 prodlužuje termín uzávěrky přijímání návrhů projektů ve vyhlášené veřejné soutěži ve výzkumu, vývoji a inovacích v rámci programu Komplexní udržitelné systémy v zemědělství 2012 – 2018 „KUS“ do úterý 2. září 2014 do 16,00 hod.


29.8.2014

Státní pozemkový úřad mění sazbu nájemného za pozemky

Tisková zpráva – S účinností od 1. října 2014 Státní pozemkový úřad (SPÚ) mění sazbu ročního nájemného za zemědělské pozemky s příslušností hospodařit SPÚ, a to z 1 % na 2,2 %. Změna bude realizována prostřednictvím dodatku ke stávajícím nájemním smlouvám.


28.8.2014

Ministr Jurečka na Zemi živitelce: Největší mezinárodní agrosalon v České republice by měl zvýšit prestiž českého zemědělství

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes zahájil největší tuzemskou výstavu zaměřenou na zemědělství a venkov. Na Výstavišti v Českých Budějovicích tak začal 41. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Ministerstvo zemědělství pro její návštěvníky připravilo například informační akci o bezpečnosti potravin, semináře pro odborníky, ministr ocení vědecké pracovníky. Výstava potrvá do 9. září.


27.8.2014

Facebook, Twitter, YouTube, dotazníkový formulář na často kladené otázky. Ministerstvo zemědělství otevřelo pro veřejnost nové komunikační kanály

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství zahájilo novou fázi komunikace s veřejností i s médii. Otevřelo své profily na sociálních sítích Twitter, Facebook a na kanálu YouTube. Ministr zemědělství Marian Jurečka na tiskové konferenci uvedl, že cílem je poskytovat aktuální informace z resortu a snadnější dostupnost pro uživatele internetu. Ministr informoval i o aktuální situaci s ruskými sankcemi a o postupu žňových prací.


26.8.2014

Ministr zemědělství Jurečka: Dvacátý ročník soutěže Vesnice roku svědčí o tom, že vznikla tradice motivující obyvatele aktivně rozvíjet své obce

Tisková zpráva – Ocenění Oranžová stuha za vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku dnes předal zástupcům obce Brandov v Ústeckém kraji ministr Marian Jurečka. Slavnost se konala v obci Růžová, která je krajským vítězem soutěže Vesnice roku a získává Zlatou stuhu. Ministerstvo zemědělství má rozvoj venkova mezi svými prioritami, proto se soutěže účastní jako jeden ze čtyř vyhlašovatelů již poosmé.


26.8.2014

Ministr Jurečka: Je důležité motivovat žáky ke studiu zemědělství a lesnictví a zajistit kvalitní odbornou výuku

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes v Trutnově jednal se zástupci krajů, středních lesnických škol a státního podniku Lesy ČR. Cílem bylo dohodnout postup a podmínky pro kvalitní odbornou výuku na středních lesnických školách v rámci školních polesí, včetně možných změn v zákoně o lesích a v zákoně o myslivosti.


Datum konání: 23.8.2014 

Farma Poláček - Farmářské slavnosti

Farmářské slavnosti jsou celodenní akce pro širokou veřejnost a především pro rodiny s dětmi. Konají se na vybraných farmách po celé České republice.

zobrazit po

Majetkové vyrovnání s církvemi

Registry a aplikace

Kalendář