přechod na části stránky


Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
30.9.2014

Ministr Jurečka jmenoval náměstka úseku lesního hospodářství a ředitelku Ústavu zemědělské ekonomiky a informací

Tisková zpráva – Novým náměstkem pro úsek lesního hospodářství se stal Patrik Mlynář, který se funkce ujme ve středu 1. října. Do čela Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) ministr zemědělství Marian Jurečka jmenoval Michaelu Šolcovou, která nastoupí v pondělí 6. října.


29.9.2014

Ministr Jurečka: Chci posílit obchodní i politické vztahy s Ukrajinou

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes pracovně navštívil Ukrajinu, kam ho pozval jeho ukrajinský resortní kolega. V Kyjevě jednali s ministrem agrární politiky a potravinářského průmyslu Ihorem Švajkou o další možné spolupráci obou zemí především v oblasti agrární, potravinářské a rozvoje souvisejících technologií.


29.9.2014

Zvýhodnění účasti českých firem na veletrhu Jinju International Agriculture and Food Expo 2014 (Korejská republika)

Ministerstvo zemědělství informuje, že v rámci podpory účasti českých firem na mezinárodních veletrzích nabízí ZÚ Soul zprostředkovat českým potravinářským a zemědělským firmám u organizátora veletrhu Jinju International Agriculture and Food Expo 2014 (Jinju, 5. – 9. listopadu 2014) možnost zvýhodněné prezentace formou slevy na výstavní stánek a ubytování pro zástupce firem.


29.9.2014

Výzkum ukázal, že biopotraviny nakupuje již více než 41 % domácností

Tisková zpráva – Biopotraviny, produkty ekologického zemědělství, zaujímají stabilní pozici v nákupních košících českých spotřebitelů. Výsledky výzkumu ukazují, že se oproti minulým letům zvýšil počet obyvatel, kteří nakupují biopotraviny, a to na 41 procent. Významně narostlo povědomí o označení biopotravin, a to nejen o národním, ale i o označení Evropské unie.


25.9.2014

Ministr Jurečka na Pardubicku: Zemědělství potřebuje mladé zemědělské podnikatele i veterináře

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka při dnešní pracovní cestě do Pardubického kraje navštívil prodejní a servisní středisko zemědělských strojů Klas Nekoř, farmu ŽV Šedivec a rybí farmu společnosti Farm Bohemia v obci Rokytno. Diskutoval také se studenty Střední školy zemědělské a veterinární v Lanškrouně.


24.9.2014

Výnosy cukrové řepy budou podle odhadů vysoké. Vývoz nadvýroby cukru z EU je však kvůli kvótě omezený, řekl ministr zemědělství Marian Jurečka

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka se dnes v zemědělské společnosti Sloveč na Nymbursku zúčastnil Polního dne cukrové řepy. Podnik patří mezi největší pěstitele řepy cukrové řepy v ČR. Letošní sklizeň zatím vykazuje vyšší výnosy než v loňském roce. Podle prvních odhadů bude nadúroda cukrové řepy a tím i nadvýroba cukru v celé Evropě.


24.9.2014

V obci Hošťálková mohou vyvěsit Oranžovou stuhu ČR. Za příkladnou spolupráci se zemědělci ji obdrželi od Ministerstva zemědělství

Tisková zpráva – Starosta obce Hošťálková ze Zlínského kraje Petr Laštovica převzal v Senátu od ministra zemědělství Mariana Jurečky ocenění Oranžová stuha roku 2014. Na druhém místě skončila obec Lípa z Vysočiny, třetí místo obsadil městys Vraný ze Středočeského kraje. Oranžovou stuhu uděluje Ministerstvo zemědělství obcím, které dobře spolupracují se zemědělskými a lesnickými organizacemi nebo podniky.23.9.2014

Ministr Marian Jurečka: Výstavy pomáhají ke vzdělávání lidí a k podpoře spotřebitelského patriotismu

Tisková zpráva – Více než tři stovky vystavovatelů a prodejců se zúčastní letošního, již 19. ročníku podzimní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc. Oblíbenou zahradnickou výstavu tradičně doplní festival gastronomie a nápojů Olima. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat potraviny se značkami KLASA a Regionální potravina Olomouckého kraje.


22.9.2014

Ministr Marian Jurečka: Zemědělci dostanou v příštím roce více o téměř dvě miliardy korun

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství dnes uspělo na vládě s návrhem rozpočtu na příští rok. Ministrovi zemědělství Marianu Jurečkovi se podařilo prosadit zejména navýšení dotací, které zemědělcům poskytuje Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF). Kabinet schválil, že v roce 2015 půjde na podporu zemědělství 18,4 miliardy korun. V letošním roce dosáhne zemědělský rozpočet 16,5 miliardy korun.

zobrazit po

Majetkové vyrovnání s církvemi

Registry a aplikace

Kalendář