přechod na části stránky


Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
27.3.2015

Začíná vodácká sezona. Pracovníci Povodí připravili další zlepšení vybavenosti jezů, které jsou označované za nebezpečné

Tisková zpráva – Odemykáním většiny řek začne o tomto víkendu vodácká sezona. Na svoji letošní první cestu vyrazí například vodáci na Sázavě, Lužnici, horní Odře a Úhlavě. Pracovníci Povodí připravili se zástupci vodáků a Českým svazem kanoistů (ČSK) další zlepšení vybavenosti jezů, na nichž tyto státní podniky hospodaří a které jsou označované jako nebezpečné. Vybavení jezů konzultují zástupci Povodí i s Hasičským záchranným sborem, který nejčastěji tonoucí zachraňuje, a to nejen v případě vodáků.


26.3.2015

Ministr zemědělství Jurečka pokračuje v cestě po USA – jednání ve Virginii a Arkansasu

Tisková zpráva – Pracovní návštěvou států Virginia a Arkansas pokračuje ministr Marian Jurečka v obchodní misi po Spojených státech. Podnikatelé jednali se zástupci největšího obchodního řetězce na světě, firmou Walmart.


26.3.2015

Oslavy Velikonoc v Národním zemědělském muzeu v Praze a ve Valticích

Tisková zpráva – Dvě akce ve dvou regionech připravilo Národní zemědělské muzeum (NZM) pro své návštěvníky při příležitosti oslavy Velikonoc. V pražské centrále NZM je na tento víkend připraven program pro děti i dospělé a v jihomoravských Valticích v úterý 31. března otevřou nový muzejní pavilon. Obě akce se konají pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.


25.3.2015

Veřejná předběžná tržní konzultace - Pojištění motorových vozidel

Ministerstvo zemědělství ČR (dále jen „centrální zadavatel“) připravuje veřejnou zakázku Pojištění motorových vozidel. Před vyhlášením veřejné zakázky budou představeny předpokládané zadávací podmínky veřejné zakázky potenciálním dodavatelům a veřejnosti v rámci veřejné předběžné tržní konzultace, která se bude konat v úterý 31. 3. 2015 od 14.00 hod. v místnosti č. 400 v hlavní budově centrálního zadavatele, Těšnov 65/17, 110 00, Praha 1 – Nové Město.


25.3.2015

Předběžná informace o možnosti kofinancování projektů z programu CEI KEP Italy a CEI KEP Austria pro rok 2015

Střeroevropská iniciativa (CEI), jejímž členem je i Česká republika, vydala předběžné oznámení o plánovaném uveřejnění výzvy k podávání projektů kofinancovaných z instrumentu KEP (Know-how Exchange Programme) na rok 2015.


24.3.2015

Ministr zemědělství Jurečka s podnikatelskou misí v USA – jednání ve Washingtonu

Tisková zpráva – Zastupitelský úřad Evropské unie v USA, federální ministerstvo zemědělství, Senát USA, Johns Hopkins University – to jsou místa, kde jednal ministr Marian Jurečka v první den své pracovní návštěvy Spojených států.


24.3.2015

V mezinárodní soutěži Mladí lidé v evropských lesích musí její účastníci prokázat teoretické i praktické dovednosti

Tisková zpráva – Zlepšit povědomí o významu lesů a lesnictví pro rozvoj společnosti je cílem soutěže Mladí lidé v evropských lesích (YPEF). Při soutěži, kterou vyhlásil ministr zemědělství Marian Jurečka, mají mladí lidé od 13 do 19 let navíc možnost diskutovat, spolupracovat a navazovat nové kontakty se svými evropskými vrstevníky.


20.3.2015

Možnost zvýhodněné účasti českých firem na mezinárodním zemědělském veletrhu v Naju v Korejské republice (15. – 19. října 2015)

Korejská republika představuje perspektivní zahraniční trh pro české výrobky a technologie. Veletrh nazvaný „Creative agriculture and the world of healing“ bude zaměřen na 4 zemědělská témata a probíhat bude ve dvanácti pavilonech.


20.3.2015

Ministr zemědělství Jurečka: I tak velkému trhu, jakým jsou USA, má Česká republika co nabídnout

Tisková zpráva – Představit americkým obchodníkům české potraviny a prodiskutovat možnosti vzájemné spolupráce je cílem návštěvy ministra zemědělství Mariana Jurečky do USA. Na pracovní cestě, která potrvá od 22. do 29. března, ho bude doprovázet podnikatelská mise a také zástupci Potravinářské komory ČR.


18.3.2015

Ministr zemědělství Marian Jurečka se s vinaři shodl na novele zákona, která ochrání český trh před pančovaným vínem

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka a zástupci vinařů se dnes dohodli na novele zákona o vinohradnictví a vinařství. Jejím cílem je lepší kontrola nad prodejem sudového, neboli čepovaného vína. Dovezená vína se budou prodávat jen v obalech, které se nedají znovu naplnit. Prodej domácích vín bude jištěný smlouvou mezi vinařem a vinotékou.

zobrazit po

Majetkové vyrovnání s církvemi

Registry a aplikace

Kalendář