přechod na části stránky


Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství

Vítejte na subportálu Ministerstvo zemědělství, který je součástí portálu eAGRI.

Naleznete zde informace o Ministerstvu zemědělství (MZe), včetně povinně zveřejňo­vaných informací a základních dokumentů MZe. Dále zde získáte informace týkající se agend spadajících pod sekci ministra a sekci vnějších vztahů.


zobrazit po
22.7.2014

Premiér Bohuslav Sobotka: Stát má zájem o stabilní podporu českých pěstitelů a výrobců

Tisková zpráva – V Národním zemědělském muzeu na pražské Letné se dnes k bilanční schůzce sešli předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr zemědělství Marian Jurečka. Jednali například o Programu rozvoje venkova, který před několika dny schválila vláda, o dotacích do zemědělství v příštích letech, úsporách v resortu nebo o kvalitě a bezpečnosti potravin.


21.7.2014

Zájem o značku Regionální potravina roste. Lidé se s ní setkají i díky novému projektu Ministerstva zemědělství Poznej svého farmáře

Tisková zpráva – Zákazníci i výrobci mají stále větší zájem o produkty se značkou Regionální potravina. Již pátým rokem ji uděluje Ministerstvo zemědělství nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Letos bylo oceněno 106 výrobků z 1294 přihlášených od 433 výrobců. Soutěži Regionální potravina byla věnovaná dnešní tisková konference Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), který je administrátorem značky. Zástupci MZe zároveň představili nový projekt Poznej svého farmáře.


16.7.2014

Nová Společná zemědělská politika upravuje systém přímých plateb, nabízí podporu investic a mladých zemědělců

I. pilíř – Základní principy, II. pilíř – Podpora investic a mladých zemědělců


16.7.2014

Ministerstvo zemědělství podpořilo 2,5 milionu korun projekt sociálně znevýhodněných

Tisková zpráva – Finanční podporu ve výši 2,5 milionu korun od Ministerstva zemědělství obdrží Pomoc Týn nad Vltavou, z.s. Peníze půjdou na projekt sociálně znevýhodněných, zejména ve venkovském prostředí a zemědělských provozech.


15.7.2014

Ministerstvo zemědělství využije institut předběžné tržní konzultace v rámci projektu „Registry MZe – Požadavky společné zemědělské politiky“

Tisková zpráva – V souvislosti s přípravou projektu „Registry MZe – Požadavky společné zemědělské politiky“ se Ministerstvo zemědělství rozhodlo udělat průzkum trhu a využít tzv. předběžné tržní konzultace. Jejím účelem je získat veškeré informace a podklady nezbytné pro další rozhodnutí o podmínkách realizace tohoto projektu.


15.7.2014

Zvýhodnění účasti českých firem na veletrhu Fine Food Australia 2014

Ministerstvo zemědělství informuje, že v rámci podpory účasti českých firem na mezinárodních veletrzích nabízí Konzulát ČR v Sydney českým potravinářským firmám, které mají zájem o australský a pacifický trh, možnost prezentovat se katalogově či osobně na stánku České republiky (náklady se odhadují na cca 15-18 000,- CZK dle počtu přihlášených firem).


14.7.2014

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond může letos použít na podporu zemědělců navíc 180 milionů korun

Tisková zpráva – Vláda dnes vyhověla žádosti Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF). Ten žádal o převod části nevyužité dotace, konkrétně 180 milionů korun, z loňského roku.


14.7.2014

Ministr Jurečka: Mléčné kvóty pro letošek zůstanou. Nebudeme ustupovat zemím, které obcházejí povinnost

Tisková zpráva – Evropští ministři zemědělství dnes v Bruselu neschválili předčasné zrušení mléčných kvót. Znamená to, že letos ještě zůstanou mléčné kvóty nastavené podle původní dohody. Česká republika hlasovala proti návrhu na zrušení kvót, protože by to poškodilo české výrobce a zpracovatele mléka.


14.7.2014

Zvýhodnění účasti českých firem na veletrhu Saudi Agro Food 2014

Ministerstvo zemědělství informuje, že v rámci podpory účasti českých firem na mezinárodních veletrzích zajistil zastupitelský úřad v Rijádu výstavní stánek na potravinářském veletrhu Saudi Agro-Food 2014 (Rijád, 7.-10. září 2014) a české firmy tak mohou své výrobky na uvedeném veletrhu vystavovat zdarma.


11.7.2014

Ministr zemědělství Marian Jurečka: Ekonomická situace vlastníků lesů se opět zlepšila

Tisková zpráva – Trvalý růst plochy lesních pozemků a zvyšující se celkové zásoby dřeva v lesích. Takový byl loňský rok podle Zprávy o stavu lesa a lesního hospodářství České republiky v roce 2013, který projednala vláda. Dokument každoročně informuje o stavu lesního hospodářství i navazujících odvětví v daném období.

zobrazit po

Majetkové vyrovnání s církvemi

Registry a aplikace

Kalendář