přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Medová snídaně s Ministerstvem zemědělství

8.4.2016

Medové snídaně letos proběhnou na školách po celé republice. Dosud se do projektu přihlásily asi čtyři desítky škol a další mají možnost nejpozději do 30. dubna. Děti v rámci projektu přímo ve třídách dostanou k snídani chléb s máslem a medem. Během snídaně absolvují zábavně-naučnou přednášku, kterou zajišťují odborníci z řad Českého svazu včelařů.

Cílem je v mateřských školách a na prvním stupni základních škol podporovat zdravý životní styl, do něhož snídaně jednoznačně patří, propagovat kvalitní potraviny, především med, jako potravinu přírodního charakteru, informovat o včelařství, jako samostatném profesionálním oboru, a o významu chovu včel pro zemědělství a zachování biodiverzity krajiny.

S kampaní se seznámil v Lublani ministr zemědělství Marian Jurečka. Tam ji spustila před osmi lety Slovinská asociace včelařů. Ve Slovinsku slaví velké úspěchy. Medové snídaně již pořádá i Maďarsko.

V ČR se plánuje, na základě loňského pilotního projektu, její zavedení ve větší míře už tento rok. Medové snídaně by měly proběhnout na školách po celé republice.

Ministerstvo zemědělství pro účastnické školy zdarma zajišťuje potraviny, (chléb, máslo a med) a odborné lektory, kteří dětem zábavnou formou přiblíží včelařství a jeho význam.

V případě zájmu se školy mohou přihlásit na:   medovasnidane@mzecz {poznejfarmare@mzecz}

Do e-mailu prosím uveďte název a sídlo Vaší školy, počet žáků, které byste chtěli zapojit, a spojení na kontaktní osobu.

Školy budou do projektu zařazovány dle kapacit v místech konání.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem