přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Vyšší odborné myslivecké zkoušky

V souladu s ustanovením § 58 odst. 1 písm. l) zákona č. 449/2001 Sb., o myslivosti, ve znění pozdějších předpisů, zabezpečuje Ministerstvo zemědělství České republiky provádění vyšších odborných mysliveckých zkoušek.

Obsahem vyšších odborných mysliveckých zkoušek je ověření znalostí myslivosti a obecně závazných právních předpisů o myslivosti a předpisů  souvisejících. Tyto zkoušky neskládají absolventi střední nebo vyšší odborné školy, na které je myslivost studijním oborem nebo povinným vyučovacím  předmětem, nebo osoby, které složily zkoušku z myslivosti na vysoké škole, na které se vyučuje myslivost. Bližší podrobnosti o obsahu a rozsahu vyšších odborných mysliveckých zkoušek, včetně způsobu  jejich provádění, stanoví vyhláška Ministerstva zemědělství České republiky č. 244/2002 Sb., kterou se stanoví některá ustanovení zákona č. 449/2001 Sb., o myslivosti, ve znění vyhlášky č. 350/2003 Sb. Zejména vzhledem k prozatím minimálnímu počtu přihlášených uchazečů o složení této zkoušky není stanoven termín pro konání těchto zkoušek.

Případné zájemce o vyšší odborné myslivecké zkoušky žádáme o zaslání kontaktních údajů na adresu odboru rybářství, myslivosti a včelařství. V momentě určení termínu konání těchto zkoušek budou žadatelé informováni o bližších podrobnostech. Výňatek z vyhlášky, která stanoví bližší podrobnosti o obsahu a rozsahu vyšších odborných mysliveckých zkoušek, včetně způsobu jejich provádění, najdete v příloze

Kontaktní údaje uchazečů zasílejte na adresu:

Ministerstvo zemědělství
Odbor státní správy lesů, myslivosti a rybářství
Těšnov 65/17, 11000 Praha 1