přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Náměstek Mlynář se ve Varšavě zúčastnil segmentu na vysoké úrovni v rámci akce Las2017

18.10.2017

V termínu od 9. do 13. října 2017 se v polské Varšavě uskutečnilo společné vrcholné zasedání Evropské lesnické komise FAO (EFC) a Výboru pro lesy a pro lesní průmysl (COFFI) Evropské hospodářské komise OSN – Las2017.

Toto zasedání bylo jednou z nejvýznamnějších regionálních akcí v oblasti lesního hospodářství a dřevozpracujícího průmyslu na technické a implementační úrovni v roce 2017 a bylo také zasazeno do čtvrtého Evropského týdne lesů.

Na pozvání polského ministra životního prostředí se zkraje tohoto společného zasedání uskutečnily dva kulaté stoly v rámci segmentu na vysoké úrovni, kterých se zúčastnil NM pro řízení sekce lesního hospodářství Patrik Mlynář v zastoupení pana ministra.

Na prvním kulatém panelu na téma Lesy, naše společné dobro: podpora udržitelného rozvoje ve světle Pařížské dohody NM Mlynář vyzdvihl zejména nezbytnost vyváženého přístupu k mitigačním a adaptačním opatřením v kontextu Pařížské dohody a jejího článku 5 týkajícího se udržitelného obhospodařování lesů. „Není rozumné usilovat jenom o vysoké propady uhlíku v lesních porostech. Vysoké zásoby uhlíku totiž také mohou znamenat vyšší riziko škod na lesních porostech a v jejich důsledku také snížení možnosti poskytování lesních produktů a služeb.“

V rámci druhého kulatého stolu na téma Funkční model lesnictví z pohledu národní perspektivy: výzvy a očekávání NM Mlynář mimo jiné řekl: „Věřím, že lesnická legislativa může být méně normativní ve smyslu metod udržitelného obhospodařování lesů a více efektivní zejména v případech vyrovnávání se s rozsáhlými přírodními disturbancemi a extrémními projevy klimatu, včetně účinné správy lesů a krizového řízení.“

ČR na tomto zasedání dále prezentovala výstupy z mezinárodní konference +70 k sedmdesáti letům spolupráce EHK OSN a FAO v oblasti lesnictví, která se na začátku září uskutečnila v Mariánských Lázních.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem