přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Licence k uvádění do oběhu reprodukčního materiálu lesních dřevin

11.12.2014

FAQ - licence k uvádění do oběhu reprodukčního materiálu lesních dřevin

Kde si mohu zažádat o udělení licence k uvádění do oběhu reprodukčního materiálu lesních dřevin určeného k obnově lesa a k zalesňování?

Žádosti se podávají na Ministerstvo zemědělství, Odbor hospodářské úpravy a ochrany lesů (16210).


Na jak dlouhou dobu se licence udělují?

Licence se udělují na dobu neurčitou.


Pokud mám udělenou licenci na dobu určitou, mohu zažádat o prodloužení doby platnosti licence, nebo musím žádat o novou licenci?

Licenci, která má platnost na dobu určitou, lze prodloužit. O prodloužení je potřeba zažádat minimálně 1 měsíc před ukončením doby platnosti licence.


Jaký správní poplatek se platí při udělování licence, případně prodloužení doby platnosti licence?

Na žádost o udělení nové licence se vylepí kolkové známky v celkové hodnotě 1 000,- Kč, na žádost o prodloužení doby platnosti licence kolkové známky v celkové hodnotě 500,- Kč.


Existují nějaké formuláře na podání žádosti o udělení licence?

Žádosti o udělení licence, případně prodloužení doby platnosti licence, se podávají na jednotném formuláři, který lze nalézt na webových stránkách Ministerstva zemědělství:  https://portal.mze.cz/ssl/web/mze/lesy/lesnictvi/zivotni-situace/zadost-o-udeleni-popr-prodlouzeni-doby.html.


Pokud jenom obchoduji se sadebním materiálem a nemám lesní školku, potřebuji licenci?

Ano, obchod se sadebním materiálem je jednou z možností uvádění do oběhu reprodukčního materiálu lesních dřevin.


Pokud držitel licence změní odpovědného zástupce, musí zažádat o novou licenci?

Ano, změna odpovědného zástupce je důvodem k udělení licence nové.


Je změna adresy (sídla) držitele licence nebo změna adresy odpovědného zástupce důvodem ke změně licence?

Ne, změna adresy (sídla) držitele licence nebo změna adresy odpovědného zástupce není důvodem ke změně licence.


Může jedna fyzická osoba vykonávat funkci odpovědného zástupce pro více subjektů (držitelů licencí)?

Ano, maximálně však pro čtyři subjekty (§ 11 odst. 1 zákona č.455/1991 Sb., živnostenský zákon, ve znění pozdějších předpisů).


Co musí mít uvedeno v Obchodním rejstříku žadatel o licenci – právnická osoba?

Žadatel – právnická osoba musí mít uvedeno v Obchodním rejstříku buď „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“ nebo „Nakládání s reprodukčním materiálem lesních dřevin“.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem