přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Odstavec předpisu 292/2002
Vyhláška Ministerstva zemědělství č. 292/2002 Sb., o oblastech povodí Příl.1

Příl.1
VYMEZENÍ OBLASTÍ POVODÍ
I. Oblast povodí Horního a středního Labe
Povodí                               Číslo hydrologického pořadí

Labe po Úpu                                                1-01-01
Úpa a Labe od Úpy po Metuji - část *)                      1-01-02
Metuje - část *)                                           1-01-03
Labe od Metuje po Orlici                                   1-01-04
Divoká Orlice - část *)                                    1-02-01
Tichá Orlice - část *)                                     1-02-02
Orlice                                                     1-02-03
Labe od Orlice po Loučnou                                  1-03-01
Loučná a Labe od Loučné po Chrudimku                       1-03-02
Chrudimka                                                  1-03-03
Labe od Chrudimky po Doubravu                                      1-03-04
Doubrava                                                   1-03-05
Labe od Doubravy po Cidlinu                                1-04-01
Cidlina po Bystřici                                        1-04-02
Bystřice                                                   1-04-03
Cidlina od Bystřice po ústí a Labe od Cidliny po Mrlinu    1-04-04
Mrlina a Labe od Mrliny po Výrovku                         1-04-05
Výrovka                                                    1-04-06
Labe od Výrovky po Jizeru                                  1-04-07
Jizera pod Kamenicí - část*)                               1-05-01
Jizera od Kamenice pod Klenici                             1-05-02
Jizera od Klenice po ústí                                  1-05-03
Labe od Jizery po Vltavu                                   1-05-04
Stěnava - část* )                                          2-04-03
Bobr po Kwisu - část*)                                     2-04-05
Kwisa - část*)                                             2-04-06
Lužická Nisa po Mandavu - část*)                           2-04-07
Lužická Nisa od Mandavy po Smědou - část*)                 2-04-09
Smědá a Lužická Nisa pod Smědou - část*)                   2-04-10

Hydrogeologický rajon                   Číslo hydrogeologického rajonu

povodí Labe 1-00-00
Kvartérní sedimenty Orlice                                 111
Kvartérní sedimenty Labe po Pardubice                      112
Kvartérní sedimenty Loučné a Chrudimky                     113
Kvartérní sedimenty Labe po Týnec                          114
Kvartérní sedimenty Labe po Poděbrady                      115
Kvartérní sedimenty Urbanické brány                        116
Kvartérní sedimenty Labe po Jizeru                         117
Polická pánev                                              411
Hronovsko-poříčská křída                                   421
Podorlická křída                                           422

Ústecká synklinála - v povodí 1-02-02                      423
Královédvorská synklinála                                  424
Hořicko-Miletínská křída                                   425

Kyšperská synklinála - v povodí 1-02-01                    426
Vysokomýtská synklinála                                    427

Králický prolom - v povodí 1-02-01                         429
Chrudimská křída                                           431
Dlouhá mez - jižní část                                    432
Dlouhá mez - severní část                                  433
Čáslavská křída                                            434
Velimská křída                                             435
Labská křída                                               436
Jizerský turon                                             441
Jizerský coniak                                            442
Jizerský izolátor                                          443
Křída severně od Prahy                                     451

Křída pravostranných přítoků Labe v povodí 1-05-04         452
Podkrkonošská pánev                                        515
Dolnoslezská pánev                                         516

Poorlická brázda - v povodí 1-02-02                        521

Krystalinikum v povodí Střední Vltavy v povodí 1-04-06     632

Krystalinikum Krkonoš a Jizerských hor v povodí
1-01-01, 1-01-02, 1-05-01, 1-05-02, 2-04-06 a 2-04-07      641

Krystalinikum Orlických hor                                642

Kutnohorské krystalinikum a Železné hory                   653
povodí Odry 2-00-00

Glacifluviální sedimenty v západní části Liberecké kotliny 141

Miocenní sedimenty Žitavské pánve                          142

Glacifluviální sedimenty ve Frýdlantském výběžku           143

Oblast povodí zasahuje do hlavního povodí České republiky
povodí Labe 1-00-00 (úmoří Severního moře)
povodí Odry 2-00-00 (úmoří Baltského moře)

Oblast povodí zasahuje do mezinárodní oblasti povodí
mezinárodní oblast povodí Labe
mezinárodní oblast povodí Odry

Příslušný správce povodí
Povodí Labe, státní podnik

Oblast povodí zasahuje do správních obvodů krajů
a do správních obvodů obcí s rozšířenou působností

Hlavní město Praha - část

Královéhradecký kraj
Broumov, Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové,
Jaroměř, Jičín, Kostelec nad Orlicí, Náchod, Nová Paka, Nové Město
nad Metují, Nový Bydžov, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Vrchlabí

Liberecký kraj - část
Česká  Lípa  -  část,  Frýdlant,  Jablonec  nad  Nisou, Jilemnice,
Liberec - část, Semily, Tanvald, Turnov, Železný Brod

Pardubický kraj - část
Česká  Třebová -  část, Hlinsko  - část,  Holice, Chrudim  - část,
Králíky  -  část,  Lanškroun  -  část,  Litomyšl  - část, Moravská
Třebová  -  část,  Pardubice,  Polička  -  část,  Přelouč, Svitavy
- část, Ústí nad Orlicí - část, Vysoké Mýto, Žamberk - část

Středočeský kraj - část
Čáslav  - část,  Český Brod  -  část,  Kolín -  část, Kralupy  nad
Vltavou - část, Kutná Hora -  část, Lysá nad Labem, Mělník - část,
Mladá  Boleslav  -  část,  Mnichovo  Hradiště,  Neratovice - část,
Nymburk, Poděbrady, Říčany - část

Vysočina - část
Havlíčkův Brod - část, Chotěboř - část, Světlá nad Sázavou - část,
Žďár nad Sázavou - část
II. Oblast povodí Horní Vltavy
Povodí                               Číslo hydrologického pořadí

Vltava po Malši - část*)                                   1-06-01
Malše po ústí do Vltavy - část*)                           1-06-02
Vltava od Malše po Lužnici                                 1-06-03
Lužnice po státní hranici - část*)                         1-07-01
Lužnice od státní hranice po Nežárku - část*)              1-07-02
Kamenice a Nežárka po ústí do Lužnice                      1-07-03
Lužnice od Nežárky po ústí do Vltavy                       1-07-04
Vltava od Lužnice po Otavu                                 1-07-05
Vydra a Otava po Volyňku - část*)                          1-08-01
Volyňka a Otava od Volyňky po Blanici                      1-08-02
Blanice a Otava od Blanice po Lomnici                      1-08-03
Lomnice a Otava od Lomnice po ústí do Vltavy               1-08-04
Regen a přítoky Grosse Regen - část*)                      4-02-01
Ilz - část*)                                               4-03-01
Grosse Muhl po Kleine Muhl - část*)                        4-04-01
Kleine Muhl - část*)                                       4-04-02

Hydrogeologický rajon                   Číslo hydrogeologického rajonu

povodí Labe 1-00-00
Fluviální sedimenty Lužnice a Nežárky                      121
Fluviální sedimenty Otavy nad Strakonicemi                 122
Fluviální sedimenty Blanice a Otavy po Písek               123
Třeboňská pánev - jižní část                               214
Třeboňská pánev - severní část                             215
Budějovická pánev                                          216

Krystalinikum v povodí Horní Vltavy a Úhlavy - v povodí
1-06-01 až 1-06-03, 1-07-01 až1-07-02, 1-08-01 až 1-08-03,
4-04-01 až 4-04-02                                         631

Krystalinikum v povodí Střední Vltavy - v povodí
1-06-03, 1-07-02, 1-07-04, 1-07-05, 1-08-01 až 1-08-04     632

Krystalinikum v povodí Lužnice                             651

Oblast povodí zasahuje do hlavního povodí České republiky
povodí Labe 1-00-00 (úmoří Severního moře)
povodí Moravy, včetně dalších povodí přítoků Dunaje
4-00-00 (úmoří Černého moře)

Oblast povodí zasahuje do mezinárodní oblasti povodí
mezinárodní oblast povodí Labe
mezinárodní oblast povodí Dunaje

Příslušný správce povodí
Povodí Vltavy, státní podnik

Oblast povodí zasahuje do správních obvodů krajů
a do správních obvodů obcí s rozšířenou působností

Jihočeský kraj - část
Blatná, České Budějovice, Český Krumlov, Dačice - část, Jindřichův
Hradec - část, Kaplice, Milevsko - část, Písek - část, Prachatice,
Soběslav, Strakonice, Tábor - část,  Trhové Sviny, Třeboň, Týn nad
Vltavou, Vimperk, Vodňany

Plzeňský kraj - část
Blovice  -  část,  Horažďovice  -  část,  Klatovy  - část, Nepomuk
- část, Sušice - část

Středočeský kraj - část
Příbram - část, Sedlčany - část

Kraj Vysočina
Jihlava - část, Pacov - část, Pelhřimov - část, Telč - část
III. Oblast povodí Berounky
Povodí                               Číslo hydrologického pořadí

Mže po soutok s Radbuzou - část*)                          1-10-01
Radbuza po Úhlavu                                          1-10-02
Úhlava    po soutok s Radbuzou - část *)                   1-10-03
Radbuza od Úhlavy po soutok se Mží,
Berounka od soutoku Mže a Radbuzy
po soutok s Úslavou                                        1-10-04
Úslava po ústí do Berounky                                 1-10-05
Berounka od Úslavy po Střelu                               1-11-01
Střela a Berounka od Střely po Rakovnický potok            1-11-02
Rakovnický potok a Berounka od Rakovnického potoka
po Litavku                                                 1-11-03
Litavka a Berounka od Litavky po Loděnici                  1-11-04
Loděnice a Berounka od Loděnice po ústí do Vltavy          1-11-05
Naab a přítoky - Waldnaab - část*)                         4-01-01
Naab a přítoky - Kateřinský potok - část*)                 4-01-02
Naab a přítoky - Schwarzach - část*)                       4-01-03
Regen a přítoky - Kouba- část*)                            4-02-02

Hydrogeologický rajon                   Číslo hydrogeologického rajonu

povodí Labe 1-00-00
Kvartérní sedimenty Úhlavy mezi Nýrskem a Klatovy          131
Kvartérní sedimenty Radbuzy a Úhlavy v Plzeňské kotlině    132
Kvartérní sedimenty Mže v Plzeňské kotlině                 133
Kvartérní sedimenty Úslavy v Plzeňské kotlině              134
Kvartérní sedimenty Dolní Berounky                         135
Plzeňská pánev                                             511
Manětínská pánev                                           512
Rakovnická pánev - v povodí 1-11-03 a 1-11-05              513

Krystalinikum a proterozoikum v povodí Mže po Stříbro
a Radbuzy         po Staňkov                                       621
Krystalinikum a proterozoikum v mezipovodí Mže
pod Stříbrem - v povodí 1-10-01                            622
Krystalinikum, proterozoikum a paleozoikum
v povodí Berounky                                          623
Svrchní silur a devon Barrandienu                          624
Krystalinikum v povodí Horní Vltavy a Úhlavy
   - v povodí 1-10-03, 1-10-05 a 4-02-01                   631

Oblast povodí zasahuje do hlavního povodí České republiky
povodí Labe 1-00-00 (úmoří Severního moře)
povodí Moravy, včetně dalších povodí přítoků Dunaje
4-00-00 (úmoří Černého moře)

Oblast povodí zasahuje do mezinárodní oblasti povodí
mezinárodní oblast povodí Labe
mezinárodní oblast povodí Dunaje

Příslušný správce povodí
Povodí Vltavy, státní podnik

Oblast povodí zasahuje do správních obvodů krajů
a do správních obvodů obcí s rozšířenou působností

Hlavní město Praha - část

Karlovarský kraj - část

Cheb - část, Karlovy Vary - část, Mariánské Lázně - část

Plzeňský kraj - část
Domažlice,  Horažďovice -  část,  Horšovský  Týn, Klatovy  - část,
Kralovice  -  část,  Nepomuk  -  část,  Nýřany,  Plzeň,  Přeštice,
Rokycany, Stod, Stříbro, Sušice - část, Tachov - část

Středočeský kraj - část
Beroun, Černošice -  část, Dobříš - část, Hořovice  - část, Kladno
- část, Příbram - část, Rakovník - část, Slaný - část

Ústecký kraj - část

Louny - část, Podbořany - část
IV. Oblast povodí Dolní Vltavy
Povodí                               Číslo hydrologického pořadí

Vltava od Otavy po Sázavu                                  1-08-05
Sázava po Želivku                                          1-09-01
Želivka po ústí do Sázavy                                  1-09-02
Sázava od Želivky po ústí do Vltavy                        1-09-03
Vltava od Sázavy po Berounku                               1-09-04
Rokytka a Vltava od Berounky po Rokytku                    1-12-01
Vltava od Rokytky po ústí do Labe                          1-12-02
Vraňansko-hořínský plavební kanál - část 1-12-03-002       1-12-03

Hydrogeologický rajon                   Číslo hydrogeologického rajonu

povodí Labe 1-00-00
Kladenská pánev                                            514
Proterozoikum a paleozoikum v povodí přítoků Vltavy        625
Krystalinikum v povodí Střední Vltavy
  - v povodí 1-08-05 a 1-09-03                             632
Krystalinikum v povodí Sázavy                              652

Oblast povodí zasahuje do hlavního povodí České republiky
povodí Labe 1-00-00 (úmoří Severního moře)

Oblast povodí zasahuje mezinárodní oblasti povodí
mezinárodní oblast povodí Labe

Příslušný správce povodí
Povodí Vltavy, státní podnik

Oblast povodí zasahuje do správních obvodů krajů
a do správních obvodů obcí s rozšířenou působností

Hlavní město Praha - část

Jihočeský kraj - část

Milevsko - část, Písek - část, Tábor - část

Středočeský kraj - část
Benešov, Brandýs  nad Labem-Stará Boleslav -  část, Čáslav - část,
Černošice  - část,  Český Brod   - část,  Dobříš -  část, Hořovice
- část, Kladno -  část, Kolín - část, Kralupy  nad Vltavou - část,
Kutná  Hora -  část, Mělník   - část,  Neratovice -  část, Příbram
- část,  Rakovník -  část, Říčany  - část,  Sedlčany - část, Slaný
- část, Vlašim

Ústecký kraj - část
Louny - část, Roudnice nad Labem - část

Kraj Vysočina - část
Havlíčkův Brod - část, Humpolec,  Chotěboř - část, Jihlava - část,
Pacov -  část, Pelhřimov - část,  Světlá nad Sázavou -  část, Žďár
nad Sázavou - část
V. Oblast povodí Ohře a Dolního Labe
Povodí                               Číslo hydrologického pořadí

Labe od Vltavy po Ohři - bez Vraňansko-hořínského
plavebního kanálu 1-12-03-002                              1-12-03
Ohře po Teplou - část*)                                    1-13-01
Teplá a Ohře od Teplé po Libocký potok                     1-13-02
Libocký potok a Ohře od Libockého potoka pod Chomutovku    1-13-03
Ohře od Chomutovky po ústí                                 1-13-04
Labe od Ohře po Bílinu                                     1-13-05
Bílina                                                     1-14-01
Labe od Bíliny po Ploučnici                                1-14-02
Ploučnice                                                  1-14-03
Labe od Ploučnice po Kamenici - část*)                     1-14-04
Kamenice a Labe pod Kamenicí - část*)                      1-14-05
Pravostranné přítoky Labe ze Šluknovského výběžku - část*) 1-15-01
Levostranné přítoky Labe po Divokou Bystřici - část*)      1-15-02
Přítoky Freiberské Muldy, Šopavy a Flohy - část*)          1-15-03
Přítoky Zwickovské Muldy - část*)                          1-15-04
Přítoky Sály a Bílé Estery - část*)                        1-15-05
Mandava - část*)                                           2-04-08

Hydrogeologický rajon                   Číslo hydrogeologického rajonu

povodí Labe 1-00-00
Chebská pánev                                              211
Sokolovská pánev                                           212
Mostecká pánev                                             213
Křída pravostranných přítoků Labe - v povodí 1-12-03,
1-13-05 a 1-14-03                                          452
Roudnická křída                                            453
Oharecká křída                                             454
Holedeč                                                    455
Křída dolního Labe po Děčín - levý břeh                    461
Křída dolního Labe po Děčín - pravý břeh                   462
Děčínský Sněžník                                           463
Křída Horní Ploučnice                                      464
Křída Dolní Ploučnice a Horní Kamenice                     465
Křída Dolní Kamenice a Křinice                             466
Rakovnická pánev - v povodí 1-13-03                        513

Krystalinikum západní části Krušných hor
a Slavkovského lesa                                        611

Krystalinikum v mezipovodí Ohře po Kadaň                   612

Krystalinikum východní části Krušných hor                  613

Krystalinikum a proterozoikum mezipovodí Mže pod Stříbrem
   - v povodí 1-13-02                                      622

Krystalinikum Krkonoš a Jizerských hor
   - v povodí 1-15-01 a 2-04-08                            641

Oblast povodí zasahuje do hlavního povodí České republiky
povodí Labe 1-00-00 (úmoří Severního moře)
povodí Odry 2-00-00 (úmoří Baltského moře)

Oblast povodí zasahuje do mezinárodní oblasti povodí
mezinárodní oblast povodí Labe
mezinárodní oblast povodí Odry

Příslušný správce povodí
Povodí Ohře, státní podnik
Povodí Labe, státní podnik - pro vodní tok Labe

Oblast povodí zasahuje do správních obvodů krajů
a do správních obvodů obcí s rozšířenou působností

Karlovarský kraj - část
Aš, Cheb  - část, Karlovy  Vary - část,  Kraslice, Mariánské Lázně
- část, Ostrov, Sokolov

Liberecký kraj - část
Česká Lípa - část, Liberec - část, Nový Bor

Plzeňský kraj - část
Kralovice - část, Tachov - část

Středočeský kraj - část
Mělník - část, Mladá Boleslav - část, Rakovník - část

Ústecký kraj - část
Bílina,  Děčín,  Chomutov,   Kadaň,  Litoměřice,  Litvínov,  Louny
- část,  Lovosice,  Most,  Podbořany  -  část,  Roudnice nad Labem
- část, Rumburk, Teplice, Ústí nad Labem, Varnsdorf, Žatec
VI. Oblast povodí Odry
Povodí                               Číslo hydrologického pořadí

Odra po Opavu                                              2-01-01
Opava po Moravici - část*)                                 2-02-01
Moravice                                                   2-02-02
Opava od Moravice po ústí                                  2-02-03
Odra od Opavy po Ostravici                                 2-02-04
Ostravice                                                  2-03-01
Odra od Ostravice po Olši                                  2-03-02
Olše - část*)                                              2-03-03
Levostranné přítoky Odry od Olše po Osoblahu - část*)      2-04-01
Osoblaha - část*)                                          2-04-02
Pravostranné přítoky Kladské Nisy v Jeseníku - část*)      2-04-04
Pravostranné přítoky Váhu - část*)                         4-21-06

Hydrogeologický rajon                   Číslo hydrogeologického rajonu

povodí Odry 2-00-00
Fluviální a glacigenní sedimenty v povodí Odry             151
Fluviální a glacigenní sedimenty v povodí Opavy            152
Fluviální a glacigenní sedimenty v povodí Olše             153
Glacigenní sedimenty Žulovské pahorkatiny
a Zlatohorské vrchoviny                                    154
Glacigenní sedimenty Opavské pahorkatiny                   155
Glacigenní sedimenty Podbeskydské pahorkatiny
u Ostravské pánve                                          156
Moravská brána - v povodí 2-01-01                          221
Flyšové sedimenty v povodí Odry                            321
Krystalinikum Východních Sudet
   - v povodí 2-02-01, 2-02-02, 2-04-02 a 2-04-04          643
Kulm Nízkého Jeseníku
   - v povodí 2-01-01, 2-02-01, 2-02-02, 2-02-03 a 2-04-02 661

Oblast povodí zasahuje do hlavního povodí České republiky
povodí Odry 2-00-00 (úmoří Baltského moře)
povodí Moravy, včetně dalších povodí přítoků Dunaje 4-00-00
(úmoří Černého moře)

Oblast povodí zasahuje do mezinárodní oblasti povodí
mezinárodní oblast povodí Odry
mezinárodní oblast povodí Dunaje

Příslušný správce povodí
Povodí Odry, státní podnik

Oblast povodí zasahuje do správních obvodů krajů
a do správních obvodů obcí s rozšířenou působností

Olomoucký kraj - část
Hranice - část, Jeseník - část,  Olomouc - část, Šternberk - část,
Šumperk - část

Moravskoslezský kraj - část
Bílovec,  Bohumín,  Bruntál  -  část,  Český  Těšín,  Frenštát pod
Radhoštěm -  část, Frýdek-Místek, Frýdlant  nad Ostravicí -  část,
Havířov, Hlučín,  Jablunkov, Karviná, Kopřivnice,  Kravaře, Krnov,
Nový Jičín -  část, Odry,         Opava, Orlová, Ostrava,  Rýmařov - část,
Třinec, Vítkov
VII. Oblast povodí Moravy
Povodí                               Číslo hydrologického pořadí

Morava po Moravskou Sázavu - část*)                        4-10-01
Moravská Sázava a Morava od Moravské Sázavy po Třebůvku    4-10-02
Morava od Třebůvky po Bečvu                                4-10-03
Bečva pod soutok Vsetínské Bečvy a Rožnovské Bečvy - část*)4-11-01
Bečva od soutoku Vsetínské Bečvy a Rožnovské Bečvy po ústí 4-11-02
Morava od Bečvy po Hanou                                   4-12-01
Haná a Morava od Hané po Dřevnici                          4-12-02
Dřevnice a Morava od Dřevnice po Olšavu                    4-13-01
Morava od Olšavy po Myjavu - část*)                        4-13-02
Myjava a Morava od Myjavy po Dyji - část*)                 4-13-03
Kopčanský kanál - část*)                                   4-17-02
Váh od Kysuce po odbočku Púchovského kanálu - část*)       4-21-07
Váh od odbočky Púchovského kanálu po Trenčín - část*)      4-21-08
Váh od Trenčína po Dubovou - část*)                        4-21-09

Hydrogeologický rajon                   Číslo hydrogeologického rajonu

povodí Moravy a dalších přítoků Dunaje 4-00-00
Fluviální sedimenty v povodí Horní Moravy                  161
Pliopleistocenní sedimenty Hornomoravského úvalu           162
Fluviální sedimenty v povodí Bečvy                         163
Fluviální sedimenty Moravy v Dolnomoravském úvalu
   - v povodí 4-13-01 a 4-13-02                            165
Moravská brána - v povodí 4-11-02 a 4-10-03                221
Hornomoravský úval                                         222
Vyškovská brána - v povodí 4-12-01 a 4-12-02               223
Dolnomoravský úval - v povodí 4-13-01 a 4-13-02            225
Flyšové sedimenty v povodí Moravy                          322
Středomoravské Karpaty - v povodí 4-12-02,
4-13-01 a 4-13-02                                          323
Kyšperská synklinála - v povodí 4-10-02                    426
Velkoopatovická křída                                      428
Králický prolom - v povodí 4-10-02                         429
Poorlická brázda - v povodí 4-10-02                        521
Boskovická brázda - v povodí 4-10-02                       522

Krystalinikum Východních Sudet - v povodí 4-10-01, 4-10-02
a 4-10-03                                                  643

Kulm Nízkého Jeseníku - v povodí 4-10-03 a 4-11-02         661

Kulm Drahanské vrchoviny - v povodí 4-10-02,
4-10-03 a 4-13-01                                          662

Oblast povodí zasahuje do hlavního povodí České republiky
povodí Moravy, včetně dalších povodí přítoků Dunaje 4-00-00
(úmoří Černého moře)

Oblast povodí zasahuje do mezinárodní oblasti povodí
mezinárodní oblast povodí Dunaje

Příslušný správce povodí
Povodí Moravy, s. p.

Oblast povodí zasahuje do správních obvodů krajů
a do správních obvodů obcí s rozšířenou působností

Jihomoravský kraj
Blansko - část, Boskovice - část, Břeclav - část, Bučovice - část,
Hodonín - část, Vyškov - část

Moravskoslezský kraj - část
Bruntál  -  část,  Frenštát  pod  Radhoštěm  -  část, Frýdlant nad
Ostravicí - část, Nový Jičín - část, Rýmařov - část

Olomoucký kraj - část
Hranice - část, Jeseník - část,  Konice - část, Lipník nad Bečvou,
Litovel,  Mohelnice, Olomouc  -  část,  Prostějov -  část, Přerov,
Šternberk - část, Šumperk - část, Uničov, Zábřeh

Pardubický kraj - část
Česká Třebová -  část, Králíky - část, Lanškroun  - část, Moravská
Třebová -  část, Svitavy - část,  Ústí nad Orlicí -  část, Žamberk
- část

Zlínský kraj - část
Bystřice  pod  Hostýnem,  Holešov,  Kroměříž  -  část, Luhačovice,
Otrokovice, Rožnov pod Radhoštěm -  část, Uherské Hradiště - část,
Uherský   Brod,  Valašské  Klobouky, Valašské  Meziříčí   -  část,
Vizovice, Vsetín, Zlín
VIII. Oblast povodí Dyje
Povodí                               Číslo hydrologického pořadí

Dyje pod soutok Moravské a Rakouské Dyje                   4-14-01
Dyje od soutoku Moravské a Rakouské Dyje
po Jevišovku - část*)                                      4-14-02
Jevišovka a Dyje od Jevišovky po Svratku - část*)          4-14-03
Svratka po Svitavu                                         4-15-01
Svitava                                                    4-15-02
Svratka od Svitavy po Jihlavu                              4-15-03
Jihlava po Oslavu                                          4-16-01
Oslava a Jihlava od Oslavy po Rokytnou                     4-16-02
Rokytná                                                    4-16-03
Jihlava od Rokytné po ústí a Svratka od Jihlavy po ústí    4-16-04
Dyje od Svratky po ústí - část*)                           4-17-01


Hydrogeologický rajon                   Číslo hydrogeologického rajonu

povodí Moravy a dalších přítoků Dunaje 4-00-00
Fluviální sedimenty v povodí Dyje                          164
Fluviální sedimenty Moravy v Dolnomoravském úvalu
   - v povodí 4-13-03 a 4-17-01                            165
Vyškovská brána - v povodí 4-15-03                         223
Dyjskosvratecký úval                                       224
Dolnomoravský úval - v povodí 4-17-01                      225
Pavlovské vrchy a okolí                                    311
Středomoravské Karpaty - v povodí 4-15-03 a 4-17-01        323
Ústecká synklinála - v povodí 4-15-02                      423
Boskovická brázda - mimo povodí 4-10-02                    522
Krystalinikum v povodí Dyje                                654
Krystalinikum v povodí Jihlavy                             655
Krystalinikum v povodí Svratky                             656
Krystalinikum brněnské jednotky                            657
Kulm Drahanské vrchoviny - v povodí 4-15-02 a 4-15-03      662
Moravský kras                                              663

Oblast povodí zasahuje do hlavního povodí České republiky
povodí Moravy a dalších přítoků povodí Dunaje 4-00-00
(úmoří Černého moře)

Oblast povodí zasahuje do mezinárodní oblasti povodí
mezinárodní oblast povodí Dunaje

Příslušný správce povodí
Povodí Moravy, s.p.

Oblast povodí zasahuje do správních obvodů krajů
a do správních obvodů obcí s rozšířenou působností

Jihočeský kraj - část
Dačice - část, Jindřichův Hradec - část

Jihomoravský kraj - část
Blansko - část,  Boskovice - část, Brno, Břeclav  - část, Bučovice
- část, Hodonín - část, Hustopeče,  Ivančice, Kuřim, Kyjov - část,
Mikulov,  Moravský Krumlov,  Pohořelice, Rosice,  Slavkov u  Brna,
Šlapanice, Tišnov, Znojmo, Židlochovice

Olomoucký kraj - část
Konice - část, Prostějov - část

Pardubický kraj - část
Hlinsko - část,  Chrudim - část, Moravská Třebová  - část, Polička
- část, Svitavy - část

Kraj Vysočina - část
Bystřice nad  Pernštejnem, Havlíčkův Brod -  část, Jihlava - část,
Moravské  Budějovice, Náměšť  nad  Oslavou,  Nové Město  na Moravě
- část,  Pelhřimov -  část, Telč  - část,  Třebíč, Velké Meziříčí,
Žďár nad Sázavou - část

Zlínský kraj - část
Kroměříž - část, Uherské Hradiště - část
Vysvětlivky:
*) označení povodí, přesahující státní hranice České republiky
Číslo hydrologického pořadí povodí je uvedeno podle klasifikace území České republiky na povodí moří (úmoří) a jednotlivých vodních toků (zavedené v roce 1965 viz publikace ČHMÚ "Hydrologické poměry ČSSR") a uváděné rovněž v Základní vodohospodářské mapě ČR v měřítku 1 : 50 000.
Číslo hydrogeologického rajonu je uvedeno z hydrogeologické rajonizace z roku 1986, zakreslené v mapových podkladech v měřítku 1 : 200 000. Při číslování hydrogeologických rajonů je uplatněn i způsob vertikálního třídění:
- první pozice je základní genetická charakteristika hydrogeologického rajonu:
1. hydrogeologické rajony v kvarterních fluviálních sedimentech
2. hydrogeologické rajony v tercierních a křídových pánevních sedimentech
3. hydrogeologické rajony v paleogenních a křídových sedimentech Karpatské soustavy
4. hydrogeologické rajony v sedimentech svrchní křídy
5. hydrogeologické rajony v sedimentech permokarbonu
6. hydrogeologické rajony v horninách krystalinika, proterozoika, a paleozoika,
- druhá pozice vytváří skupiny hydrogeologických rajonů, jež mají vzájemnou souvislost;
- třetí pozice je vlastní hydrogeologický rajon.