přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Nové právní předpisy platné od 1. 1. 2017

13.9.2016

Ve Sbírce zákonů byla publikována vyhláška č. 289/1997 Sb., kterou se mění vyhláška č. 141/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobu, skladování a zpracování lihu, ve znění pozdějších předpisů. Účinnosti nabývá 1. ledna 2017.

Novela vyhlášky přináší nová pravidla pro oblast denaturovaného lihu

Obsahem technické novely vyhlášky je nový seznam denaturačních prostředků pro zvláštní denaturaci lihu uvedený v příloze č. 2 vyhlášky. Denaturovaný líh se běžně používá v průmyslu při výrobě celé řady výrobků jako např. různých druhů kosmetiky, dezinfekce, čisticích prostředků, chemikálií nebo nemrznoucích směsí. Novela umožní všem podnikatelům, kteří denaturovaný líh při své činnosti používají, více možností výběru lihu. Seznam je nově rozšířen mj. o mentol, thymol a další kombinace denaturačních prostředků vhodných do kosmetických přípravků. Schválená novela vyhlášky je důležitá jak pro všechny subjekty denaturovaný líh ve výrobě používající, tak pro spotřebitele v podobě širšího sortimentu např. kosmetických přípravků.

V příloze je odkaz na příslušnou částku Sbírku zákonů ČR (Částka 112 ze dne 12. 9. 2016).

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem