přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Z Portálu farmáře přímo do Datové schránky - snadno, rychle a bezpapírově

Portál farmáře se přizpůsobuje moderním trendům a je rozšířen o napojení na Informační systém datových schránek. Díky této integraci je nyní Portál farmáře připraven na kompletní bezpapírovou komunikaci veřejnosti s rezortem MZe. V rámci pilotního provozu je možno vybrané formuláře po jejich vyplnění odeslat přímo do datové schránky konkrétního úřadu. Jednotlivé úřady podání přes datové schránky akceptují a již nevyžadují podání v písemné podobě. Více informací získáte kliknutím na nadpis novinky.

Základní informace

Portál farmáře umožňuje u několika pilotných agend odeslat podání přímo do datové schránky úřadu. Veřejnosti se nabízí snadné, rychlé, bezpapírové a finančně výhodné řešení. Každý úřad v rezortu MZe moderní způsob komunikace prostřednictvím datových schránek podporuje.

 

Přehled podání, které lze z Portálu farmáře odeslat do datové schránky úřadu
Agenda Úřad Odkaz

Registr ekologických podnikatelů

 

MZe Externí aplikace. Otevírá se do nového okna. Otevřít formulář.
Žádost o výjimku použití konvenčního osiv v ekologickém zemědělství ÚKZÚZ Externí aplikace. Otevírá se do nového okna. Elektr. podání žádosti - použití konv. osiv v EZ

Postup podání do datové schránky úřadu z Portálu farmáře

Pro uživatele se stávající postup nemění, pouze je rozšířen o další kroky kde se realizuje samotné odeslání do datové schránky konkrétního úřadu. Odeslání do datové schránky je snadno dostupné přímo u žádosti/podání.

 1. Přihlásit se do eAGRI svým loginem a heslem.
 2. Otevřít Portál farmář a spustit konkrétní aplikace/formulář.
 3. Vyplnit formulář (podání, hlášení, žádost, aj.).
 4. Odeslání formuláře (strukturovaných dat) do agendového systému úřadu.
 5. Po odeslání je u podání vidět poznámka, že je nutno originál žádosti zaslat klasickou poštou nebo datovou schránkou.
 6. Přímé odeslání se realizuje kliknutím na odkaz odeslat do datové schránky úřadu - odkaz je uveden v poznámce žádosti.
  1. Zobrazí se formulář, kde jsou předvyplněny některé údaje (předmět, příjemce, identifikace podání, vaše přihlašovací jméno do PF a příloha - PDF dokument s žádostí). Všechny přílohy lze před odesláním zobrazit a lze také přidat další přílohy. Předvyplnění formuláře může být u jednotlivých agend odlišné. Některé údaje mohou být uzamčeny a nelze je měnit.
  2. Po kontrole formuláře lze stisknout tlačítko odeslat. Zde se Vám zobrazí podporované způsoby přihlášení do Vaší datové schránky. Vyberte ten, kterým se do své datové schránky přihlašujete a zadejte přihlašovací údaje.
  3. V případě správného odeslání uvidíte ID podání.
  4. Stav doručení si můžete zkontrolovat přímo v rozhraní datových schránek - www.mojedatovaschranka.cz
  5. Pro zamezení vícenásobného odeslání jedné žádosti, je pod formulářem vidět PF historie odeslání včetně ID podání.
 7. Po přijetí žádosti úřadem je doplněn datum přijetí žádosti a poznámka o doručení zmizí.

Technické řešení

Napojení na Informační systém datových schránek je realizováno přes tzv. odesílací bránu. Tento způsob implementace je přímo podporován ze strany ISDS.

Přihlašování do prostředí ISDS je přes přihlašovací obrazovku ISDS. Po úspěšném přihlášení je do prostředí ISDS odeslán tzv. koncept zprávy, který si může uživatel před odesláním v prostředí ISDS celý prohlédnout. Samotné odeslání je opět v prostředí ISDS. Do Portálu farmáře je uživatel přesměrován po odeslání zprávy nebo po zrušení zprávy.

 

Ukázky obrazovek

Portál farmáře - odkaz k odeslání podání

pf

 

krok1

Historie odeslání + odeslání do DS úřadu

 

krok2

Prostředí odesílací brány ISDS s názvem aplikace MZe.

krok3

Prostředí ISDS s náhledem zprávy k odeslání.

Podání mimo Portál farmáře

Použití rozhraní pro datové schránky na PF není samozřejmě vyžadováno. Podání lze stále uskutečnit klasickou poštou (vytisknout vytvořený PDF podepsat jej a odeslat na adresu úřadu) nebo využít oficiální rozhraní datových schránek (www.mojedatovaschranka.cz) a vytvořené PDF odeslat zde.

Zde popsané řešení na Portál farmáře má za cíl usnadnit Vám vyplnění formuláře pro odeslání podání datovou zprávou.