přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Příručka "Průvodce zemědělce Kontrolou podmíněnosti pro rok 2013"

10.6.2013

Také v letošním roce je vydávána příručka seznamující zemědělce s požadavky, jejichž plněním je podmíněno poskytování vybraných podpor. Závazné jsou zejména pro žadatele o přímé platby, některé podpory Osy II Programu rozvoje venkova a některé podpory v rámci společné organizace trhu s vínem.

V roce 2013 jsou požadavky podmíněnosti rozšířeny o požadavky vztahující se k ochraně zvířat.

Jedná se tak o poslední etapu rozšíření požadavků podmíněnosti, jejichž uplatňování přispívá k ochraně životního prostředí, k ochraně zemědělské půdy, k zajištění potravinové bezpečnosti a v neposlední řadě také k zajištění dobrých životních podmínek hospodářských zvířat.

Nově doplněnými požadavky tak jsou minimální požadavky na ochranu telat, minimální požadavky na ochranu prasat a požadavky na ochranu zvířat chovaných pro hospodářské účely.

Novinkou pro letošní rok je také úprava znění GAEC 2. V rámci pravidel pěstování širokořádkových plodin na silně nebo mírně erozně ohrožených půdách je povolena výjimka, že podmínky standardu nemusí být dodrženy na souvislé ploše s výměrou nižší než 0,4 ha zemědělské půdy.

Související odkazy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem