přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Pěstování luskoobilných směsí (LOS) na MEO půdách

13.5.2013

Od roku 2013 došlo ke změně standardu GAEC 2 pro pěstování luskoobilných směsí na MEO půdách. Bližší informace o této změně najdete po kliknutí na nadpis novinky. Informace byly k 13.5.2013 zpřesněny.

V roce 2012 bylo pěstování širokořádkové plodiny bob setý nebo sója jako součásti LOS považováno za specifickou půdoochrannou technologii (PT), která vyhovovala podmínkám standardu GAEC 2 na MEO půdách a to bez hodnocení jakýchkoli parametrů porostu.

Od roku 2013 bude pěstování zmíněných směsí považováno za PT a bude splněním podmínek standardu GAEC 2 na MEO půdách pouze za dodržení přesně specifikovaných parametrů porostu:

  • plodiny obsažené ve směsi se na metr čtvereční výsevku LOS nahodile střídají;
  • na metr čtvereční výsevku LOS v meziřádkovém rozmezí do 15 cm se nachází min. 50% zastoupení obilných stébel;
  • LOS obsahují z výčtu širokořádkových plodin (kukuřice, brambory, řepa, bob setý, sója, slunečnice a čirok) pouze bob setý nebo sóju.
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem