přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Spuštěna evidence léků a léčení v rámci registru zvířat

10.12.2010

Registr zvířat na Portále farmáře byl rozšířen o funkcionalitu evidence léků a léčení, které jsou chovatelé povinni vést podle zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a navazující vyhlášky č. 344/2008 Sb., o používání, předepisování a výdeji léčivých přípravků při poskytování veterinární péče. Bližší informace a uživatelskou příručku naleznete po prokliku nadpisu novinky.

Nová funkcionalita zahrnuje jednak podporu evidence léčení apodporuevidenci léků. Funkcionalita byla projednána se Státní veterinární správou ČR.

Evidenci léčení může chovatel v Registru zvířat vést jednak jako součást Stájového registru nebo samostatně z levého menu bez vazby na Stájový registr.

Evidenci léků vedou chovatelé jen pokud jsou jim vydávány léky podle § 77 odst. 1 písm. c) bodu 8 zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech (tj. nakupují léky od distributora nebo lékárny na předpis, popřípadě se souhlasem veterinárního lékaře). Tato evidence není vázána na Stájový registr.

 

 

Související odkazy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem