přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Elektronické hlášení doplnění původu skotu

V Registru zvířat byla doplněna funkce elektronické přípravy hlášení doplnění původu skotu poté, co chovatel obdrží průvodní list skotu. Tato funkcionalita by měla zrychlit a zjednodušit proces doplnění původu. Bližší informace naleznete po prokliku nadpisu novinky.

Příprava elektronického hlášení doplnění původu probíhá v následujících krocích:

  1. V levém menu IZR v sekci Elektronická hlášení a objednávky/Individuální zvířata proklikněte Hlášení skot – doplnění původu.
  2. Následně se dostanete na přehled hlášení, na kterém stiskněte tlačítko Nové hlášení a pokračujete výběrem hospodářství a nepovinně stáje.
  3. Po potvrzení hlavičky se dostanete na obrazovku s tělem hlášení, na které doporučujeme použít volbu „Přidat zvířata ze seznamu“.
  4. V případě, že chcete doplněním původu opravit původ u zvířat, jejichž otec je neznámý, je vhodné zaškrtnout pole pouze zvířata „otec neznámý“. Následně na obrazovce najdete pole s informací o původu, kterou chcete opravit (zpravidla Otec). Modře podtrženou dosavadní hodnotu dvojklikem proklinete a v editačním poli jí přepíšete na požadovanou hodnotu.
  5. Až budete mít úpravy provedeny, stiskněte tlačítko „Vložit do formuláře“
  6. Propsané hodnoty zapsané do těla hlášení zkontrolujte a v případě správnosti potvrďte hlášení tlačítkem „Uložit“.

Protože však hlášení doplnění původu vyžaduje zaslání PLS na ČMSCH, vytiskněte hlášení do PDF a zašlete společně s PLS na adresu ústřední evidence.

 

Detailní postup je uveden v samostatné příručce IZR k hlášení doplnění původu, kterou naleznete ZDE.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem