přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Aktualizace Metodiky výpočtu finančního zdraví

19.9.2016

Ministerstvo zemědělství informuje, že pro posouzení výpočtu finančního zdraví bude platná níže zveřejněná aktualizovaná Metodika výpočtu finančního zdraví (dále jen „Metodika“).

Aktualizace Metodiky byla provedena zejména z důvodu změny zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, která byla v Metodice následně promítnuta a také z důvodu lepší specifikace celkového konceptu podmínek hodnocení finančního zdraví pro žadatele, kteří jsou vázáni tuto podmínku plnit.

V Metodice došlo k formální změně uspořádání jednotlivých kapitol, nicméně z obsahového hlediska nedošlo k zásadním změnám. Metodika v úvodu nově obsahuje výčet subjektů, na které se podmínka plnění finančního zdraví nevztahuje. Dále došlo ke sladění některých pojmů s obecnou částí Pravidel, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotace na projekty Programu rozvoje venkova na období 2014 – 2020. Metodika blíže specifikuje postup hodnocení finančního zdraví včetně identifikace podkladů pro hodnocení finančního zdraví a jejich kontroly.   

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem